Mercedes-Benz

Historie AMG

V roce 1965 založili firmu AMG Hans Werner Aufrecht a Erhard Melcher.  Vedlo je k tomu jejich nezměrné nadšení pro motorsport. Za každou širokou silnicí, za každou zatáčkou a za každým vítězstvím, viděli výzvu a možnost zvítězit díky lepším úpravám a výkonu. Dnes tuto DNA hrdě nese každé vozidlo Mercedes-AMG, stejně tak jako četná vítězství na závodních okruzích celého světa.
Hans Werner Aufrecht a Erhard Melcher pracovali ve vývojovém oddělení společnosti Daimler-Benz na závodním motoru 300 SE. Avšak společnost Daimler-Benz ukončila veškeré aktivity v oblasti motorsportu a tak se mohla začít psát nová historie značky AMG.

AMG - A jako Aufrecht, M jako Melcher a G jako Großaspach.
Značka se porpvé dostala do celosvětového povědomí díky "červené svini", aneb Mercedesu 300 SEL AMG. Ačkoliv se jednalo o těžký a velký sedan(1,8t), tak díky úpravám na motoru(320k) zvítězil v 24hod. závodě ve Spa. a získal celkově druhé místo ve své třídě.

Během sedmdesátých až devadesátých let na sebe nenechaly dlouho čekat další úspěchy v motorsportu.
Značka si vybudovala díky těmto úspěchům skvělé jméno a v roce 1990 byla podepsána smlouva o spolupráci s Daimler-Benz AG. Společnost Daimler-Benz AG následně zakoupila 51% podíl firmy AMG a v roce 2005 se stala jediným vlastníkem.

Mercedes-AMG GmbH v současné době zaměstnává v Affalterbachu více než 1700 zaměstnanců.
Společným úsilím profesionálů společnosti Mercedes-AMG je zejména dosáhnout špičkového výkonu, preciznosti a efektivity. Každý vysoce výkonný vůz Mercedes-AMG garantuje výjimečný výkon, fascinující zážitek z jízdy a nejvyšší kvalitu až do nejmenšího detailu.

AMG, jak se někteří milně domnívají, není v žádném případě Tuning. Jedná se o technologický skvost, který kombinuje téměř 100 let zkušeností vozů Mercedes-Benz a nejnovější technologie motorů AMG. 
Proto vozy Mercedes-AMG jsou tím nejlepším, co Vám můžeme nabídnout.