Mercedes-Benz

Třída A Hatchback

Taková jako ty.


Zamluvte si ještě dnes svou zkušební jízdu.


Sestavte si svůj Mercedes-Benz dle Vašich představ.

Linie výbavy

Styl se nebojí žádného srovnání.

Linie AMG

Pomocí linie AMG zdůrazníte v interiéru i exteriéru vozidla jeho zaměření na výkon. Zejména styling AMG se speciálními předním a zadním nárazníkem posouvá vozidlo opticky blíze k modelům AMG. Zážitek z jízdy umocňuje technické provedení se sníženým, sportovně laděným podvozkem (není k dispozici pro modely plug-in hybrid) a přímým řízením.
Od 63 000 Kč

Progressive

Linie výbavy Progressive dodává Vašemu vozidlu výrazně hodnotnější vzhled. Přidaná hodnota, kterou uvidíte a ucítíte. Podtrhuje fascinující vzhled z každé perspektivy a staví na odiv špičkovou techniku prémiového kompaktního vozidla.
Od 42 803 Kč

Style

S linií výbavy Style se Vaše vozidlo odliší od standardní výbavy. Interiér i exteriér získá mladistvý a atraktivní vzhled. Sada zahrnuje doplňkové prvky jako 16palcová kola z lehkých slitin a exkluzivní čalounění a ozdobné prošití pro tuto linii v trendových barvách.
Bez příplatku

Standardní výbava

Třída A zaujme bohatou výbavou, i když v seznamu příplatkových výbav neoznačíte jedinou položku. Rozsahem standardní výbavy staví na odiv své velkorysé pojetí. Vysokou úroveň bezpečnosti, typickou pro značku Mercedes-Benz, reprezentuje aktivní brzdový asistent a aktivní asistent jízdy v pruzích. Vámi požadovanou teplotu reguluje klimatizace.
Bez příplatku

Sady designové výbavy

Naše výrazné prvky, zkombinované pro Vás.

Sada koženého čalounění

Výjimečná estetika pro Vaše vozidlo: interiér se stane prostorem pro zážitky. Kůže jako vysoce kvalitní přírodní produkt dodává sedadlům ušlechtilý vzhled. Další atraktivní akcenty vytváří prošití na spodní hraně bočních oken a na přístrojové desce. Krása, která je zároveň příjemná na dotek.

Sada koženého čalounění AMG

Vychutnejte si sportovní charakter ve vysoce kvalitním provedení. Sada koženého čalounění AMG jako doplněk linie AMG dodá vozidlu neobyčejně elegantní výraz. Sportovní sedadla čalouněná dvoubarevnou kůží a také prošití na přístrojové desce a spodní hraně bočních oken dodávají interiéru výrazně hodnotnější vzhled. Celkový dojem dotváří ozdobné prvky z hliníku.

Sada Night

Sada Night přináší další atraktivní designové prvky. Díky estetickým akcentům v exteriéru je umocněn sportovní charakter a individualita Vašeho vozidla. Za tím účelem je řada prvků provedena v lesklé černé barvě.
Součásti:
 • 18palcová kola z lehké slitiny (45,7 cm), 5dvoupaprsková, černě lakovaná a leštěná, v kombinaci s linií Progressive
 • 18palcová kola AMG z lehké slitiny (45,7 cm), 5dvoupaprsková, černě lakovaná a leštěná, v kombinaci s linií AMG
 • Kryty vnějších zpětných zrcátek lakované černou barvou
 • Diamantová maska chladiče s piny a lamelou lakovanou lesklou černou barvou (v kombinaci s linií Progressive)
 • Diamantová maska chladiče s piny v chromu a lamelou lakovanou lesklou černou barvou (v kombinaci s linií AMG)
 • Přední splitter lakovaný lesklou černou barvou, v kombinaci s linií AMG
 • Zadní nárazník s ozdobným prvkem lakovaným lesklou černou barvou
 • Ozdobné lišty spodní linie oken a orámování oken v lesklé černé barvě
 • Determální tmavě tónovaná skla od sloupku B

Sady příplatkové výbavy

Naše výrazné prvky, zkombinované pro Vás.

Ambientní osvětlení

Vytvořte si interiér zcela podle svých osobních preferencí nebo momentální nálady. Z 64 barevných odstínů ambientního osvětlení vznikají fascinující barevné světy, například v osvětlených větracích tryskách, dveřích nebo na přístrojové desce.
8 434 Kč

Panoramatické posuvné střešní okno

Zažijte skvělý pocit z jízdy s otevřenou střechou téměř jako v kabrioletu nebo roadsteru – osvěžující zážitek bez průvanu. K tomu vám stačá plynule otevřít panoramatické posuvné střešní okno. I v zavřené poloze vnáší panoramatické posuvné střešní okno díky svému průhlednému provedení do interiéru více světla a jasu: pro Vaši dobrou náladu.
29 595 Kč

Multifunkční sportovní volant čalouněný kůží

Elegantní kožený potah dodává multifunkčnímu sportovnímu volantu hodnotnější vzhled. Díky tomu se stává dominantním prvkem v interiéru. Jako řidič těžíte z jeho výhod hned dvojnásobně: co dobře vypadá, musí být i příjemné na omak.
Bez příplatku

Multimediální systém MBUX

Intuitivní multimediální systém MBUX byl vytvořen pouze pro jednu jedinou osobu na světě: pro Vás. Proto lze Třídu A přesně přizpůsobit Vašim přáním, Vašemu jízdnímu stylu a Vašim potřebám. Pouze jedním pohybem rukou na touchpadu, na volantu nebo poprvé také na dotykové obrazovce.

Individualizace

Se Třídou A a systémem MBUX (Mercedes-Benz User Experience) máte o něco více možností. Podle své nálady si proto můžete přizpůsobit nejen ambientní osvětlení, ale také vzhledy zobrazení sdruženého přístroje a displeje multimediálního systému. Zcela individuálně a intuitivně například přes tlačítka dotykového ovládání na volantu.

Head-up displej

Díky head-up displeji ve Třídě A směřuje Váš pohled vpřed zcela automaticky. Důležité informace, jako rychlost, omezení rychlosti nebo navigační pokyny, jsou totiž promítány přímo do Vašeho zorného pole. Virtuálně a s využitím celého barevného spektra. Výšku a obsahy je možné přizpůsobit a uložit pomocí paměťové funkce. Opět něco, na co v budoucnu již nemusíte myslet.

Umělá inteligence

Díky MBUX, Mercedes-Benz User Experience, je Třída A inteligentnější než kdykoliv předtím. Každý den se naučí něco nového a především poznat trochu lépe svého řidiče. Dokáže si zapamatovat Vaše oblíbené skladby a cestu do práce. Podle Vašich zvyklostí rozpozná správnou rozhlasovou stanici a zařadí ji do oblíbených položek nebo Vám ukáže rychlejší cestu, pokud se na té obvyklé vyskytuje dopravní zácpa. Sama od sebe a zcela samozřejmě, pokud si to budete přát.

Systém ovládání hlasem LINGUATRONIC

Díky systému ovládání hlasem LINGUATRONIC poslechne Třída A na slovo. Ale ještě mnohem více: rozumí Vám, aniž byste se museli učit povely předem. A hovoří s Vámi. Přečíst SMS nebo ji nadiktovat a odeslat? Žádný problém. Prověří za Vás počasí v cíli Vaší cesty, přepne rozhlasovou stanici nebo Vás nejrychlejší cestou doveze domů. Stačí jen dvě slova: „Ahoj Mercedesi“. A Třída A už je jedno ucho.

Touchpad a dotyková obrazovka

Představte si, že byste mohli jedním prstem ovládat celé vozidlo. Perfektní, že? Proto Vám nyní představujeme touchpad, se kterým můžete nastavit téměř vše. Například navigační systém nebo ambientní osvětlení. Dotyková plocha dokáže rozpoznat dokonce Váš rukopis. Ještě snazší a přímější je to u dotykové obrazovky. Zde stačí pohyb rukou a už je tu kliknutí.

Konektivita

Zde se vše děje zcela intuitivně.

Bezdrátové nabíjení a konektivita

Ve Třídě A nabijete svůj chytrý telefon vložením do středové konzoly. Snadno, bezdrátově a se standardem Qi. A to nejlepší je: díky funkci Near Field Communication (NFC) se Váš chytrý telefon ihned propojí s Třídou A, aniž byste museli provádět řadu dalších kroků.

MBUX rozšířená realita pro navigaci

Se Třídou A získáte zcela nové pohledy. Například na silnici. Pomocí speciální kamery ukazuje okolí jako video nebo statický obrázek na displeji multimediálního systému. Inovativním a informativním způsobem. Doplňuje virtuální objekty nebo značení a usnadňuje tak například vyhledání Vašeho cíle. Zcela intuitivně a opravdu inteligentně.

Sada pro chytrý telefon

Také posílání SMS nebo rolování v kontaktech není problém. V Třídě A můžete používat svůj chytrý telefon, aniž byste ho museli vzít do ruky. Připojíte jej prostřednictvím USB, WiFi nebo NFC. Pomocí dotykových tlačítek na volantu můžete pak zcela pohodlně na displeji multimediálního systému ovládat téměř všechny aplikace a funkce. Okamžitě a jakoby mávnutím kouzelného proutku.

Sady komfortní výbavy

Poznejte Třídu A se všemi jejími možnostmi. S komfortem na úrovni prémiové třídy a téměř neomezenými možnostmi personalizace.

Sada konektivity pro navigaci

Tato kombinace služeb Mercedes me connect a navigace na pevném disku Vám usnadní všední den. Vždy tak najdete tu správnou cestu a získáte ty nejlepší informace.
V souhře s komunikačním modulem (LTE) a službou Live Traffic Information ve standardní výbavě Vás navigace na pevném disku vždy co možná nejrychleji a po nejlepší cestě navede do cíle. Díky rozšíření navigačních služeb jste dokonce informováni předem: obdržíte přizpůsobené cestovní cíle a Vaše vozidlo odpoví dotazy k Vaší cestě, například k aktuálním cenám na čerpacích stanicích na trase nebo k situaci na parkovištích v cíli cesty.

Sada energizujícího komfortu Plus

Sada energizujícího komfortu Plus představuje novinku – nabízí komfort pro všechny smysly na nejvyšší úrovni. Za tím účelem spojuje maximální prémiové výbavy s inovativními inteligentními systémy. Okouzlující výsledek: Váš Mercedes Vás může cíleně povzbuzovat a rozmazlovat. Pro dlouhodobější výkonnost za volantem a velmi příjemnou jízdu.
Kdo se cítí dobře, řídí pozorněji – kdo cestuje bez stresu, dorazí do cíle odpočatý. Takto jednoduše lze shrnout komplexní princip sady energizujícího komfortu. Spojuje luxusní doplňkové výbavy a vytváří z nich komfortní programy, které zlepšují Vaši kondici a pohodu. Pozitivní efekty Vás podpoří po fyzické i psychické stránce v monotónních a únavných situacích. Budete nadšeni, jak výrazný mohou mít vliv na Vaše soustředění a jak suverénně zvládnete dlouhé trasy. Desetiminutové programy řídí klimatizaci, ambientní osvětlení, hudbu a funkce sedadla, jako je masáž nebo vyhřívání. Také obsluha je komfortní – požadovaný program spustíte jednoduše přes media displej nebo pomocí hlasového ovládání.
Inovativní inteligenci získává sada energizujícího komfortu díky funkci ENERGIZING COACH. Tato služba na softwarové bázi Vám dokáže doporučit individuální program. K tomu účelu jsou analyzovány údaje o jízdě a o vozidle – při vyhodnocení jsou zohledněny aspekty jako dopravní situace, počasí nebo doba jízdy. Dále mohou být zohledněny také údaje o řidiči – tedy jeho momentální kondice. To je možné díky propojení s běžnými nositelnými zařízeními Garmin® (chytré hodinky/fitness náramky). Na základě Vašich parametrů vitality jsou zohledněny aspekty jako kvalita spánku a stres. ENERGIZING COACH poté zvolí optimálně vhodnou fitness nebo wellness aktivitu, kterou můžete ihned spustit.
 

Sada energizujícího komfortu

Sada energizujícího komfortu představuje novinku – nabízí komfort pro všechny smysly na nejvyšší úrovni. K tomu účelu spojuje prémiové výbavy s inovativní inteligencí. Fascinující výsledek: Váš Mercedes Vás může cíleně povzbuzovat. Pro dlouhodobější výkonnost za volantem a velmi příjemnou jízdu.
Kdo se cítí dobře, řídí pozorněji – kdo cestuje bez stresu, dorazí do cíle odpočatý. Takto jednoduše lze shrnout komplexní princip sady energizujícího komfortu. Spojuje luxusní doplňkové výbavy a vytváří z nich komfortní programy, které zlepšují Vaši kondici a pohodu. Pozitivní efekty Vás podpoří po fyzické i psychické stránce v monotónních a únavných situacích. Budete nadšeni, jak výrazný mohou mít vliv na Vaše soustředění a jak suverénně zvládnete dlouhé trasy. Desetiminutové programy řídí klimatizaci, ambientní osvětlení a hudbu. Také obsluha je komfortní – požadovaný program spustíte jednoduše přes media displej nebo pomocí hlasového ovládání.
Inovativní inteligenci získává komfortní ovládání funkce ENERGIZING díky funkci ENERGIZING COACH. Tato služba na softwarové bázi Vám dokáže doporučit individuální program. K tomu účelu jsou analyzovány údaje o jízdě a o vozidle – při vyhodnocení jsou zohledněny aspekty jako dopravní situace, počasí nebo doba jízdy. Dále mohou být zohledněny také údaje o řidiči – tedy jeho momentální kondice. To je možné díky propojení s běžnými nositelnými zařízeními Garmin® (chytré hodinky/fitness náramky). Na základě Vašich parametrů vitality jsou zohledněny aspekty jako kvalita spánku a stres. ENERGIZING COACH poté zvolí optimálně vhodnou fitness nebo wellness aktivitu, kterou můžete ihned spustit.

Sada ortopedických sedadel

Sada ortopedických sedadel přizpůsobí sedadlo pomocí většího nebo menšího množství vzduchu v podélných vzpěrách jako oblek střižený na míru. Pokud nastavíte opěradla tak, aby byla obzvlášť úzká, zlepšuje se boční opora pro sportovní jízdní manévry. Nafukovací komory zase vytváří masážní efekt v oblasti bederní páteře. Vašim zádům se dostane zasloužené pozornosti.
Součásti:
 • Ortopedická sedadla s nafukovacími vzduchovými komorami ve spodní části opěradla a v bočních opěradlech
 • Masážní efekt v oblasti bederní páteře prostřednictvím pulzujících vzduchových komor bederní opěrky
 • Elektricky nastavitelná bederní opěrka poskytuje páteři dodatečnou oporu
 • Doporučeno spolkem Aktion Gesunder Rücken (Akce pro zdravá záda, AGR)

Sada pro zavazadlový prostor

Přepravujte předměty denní potřeby a předměty pro volný čas ještě praktičtěji a bezpečněji. Sada pro zavazadlový prostor kombinuje další možnosti uložení a připojení, jako např. 12V zásuvku. Váš vůz získá více variability a stane se miniaturní elektrickou nabíjecí stanicí. Napájí například Vaši chladicí tašku pro nákup nebo pro pobyt na pláži.
Rozšiřte zavazadlový prostor jedním pohybem ruky tím, že opěradla nastavíte do strmější polohy. V této poloze můžete prakticky a efektivně uložit ještě více krabic – zároveň zůstávají zachována zadní sedadla.
(ne u vozidel plug-in hybrid)
Součásti:
 • 12V zásuvka
 • Poloha opěradla zadního sedadla pro přepravu nákladu
 • Síť na boku vlevo a vpravo
 • Oboustranná podložka

Komfortní příplatkové výbavy

Maximální komfort zcela podle Vašich přání.

Surround soundsystém Burmester®

Vychutnejte si vyšší výkon a exkluzivitu i prostřednictvím legendárního zvuku Burmester. Vysoce výkonné reproduktory poskytují prvotřídní prostorový zvuk. Ten můžete cíleně optimalizovat pro přední a zadní místa k sezení a zintenzivnit tak poslechový zážitek. Kvalita, která je díky exkluzivním nápisům Burmester také patrná na první pohled.
21 163 Kč

Automatická klimatizace THERMOTRONIC

Klimatizace THERMOTRONIC reguluje individuální teplotu ve dvou zónách. Můžete tak nastavit teplotu pro sebe i pro Vašeho spolujezdce zvlášť. Přitom nemusíte provádět dodatečnou regulaci. Citlivé senzory zaregistrují i změněné podmínky jako sluneční záření.
16 230 Kč

Media displej

Media displej s vysokým rozlišením Vám zajistí spojení s vozidlem na velké obrazovce (10,25 palce). Reaguje na dotyková gesta Vašeho zadávání. Symboly usnadňují ovládání a zvyšují koncentraci. Maximální estetický dojem: propojením media displeje se zvětšeným displejem sdruženého přístroje vzniká širokoúhlý kokpit.
20 685 Kč

Asistenční systémy a sady bezpečnostních výbav

Ať už v době dopravní špičky, během dlouhých nočních jízd nebo na neznámých cestách – Vaše Třída A Vám výrazně usnadní právě stresující situace. A to zásluhou koncepce, která každou jízdu ve vozu Mercedes-Benz promění v bezpečnější a jedinečný zážitek: Mercedes-Benz Intelligent Drive. Neboť čas, který strávíte za volantem, patří Vám. Čas pro relaxaci. Čas pro načerpání energie. Abyste do svého cíle dojeli bezpečně a také odpočinutější.

Sada pro parkování se zpětnou kamerou pro couvání

S touto sadou zvládnete s přehledem zaparkovat i na úzká parkovací místa. Komfortní funkce: aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC pro Vás nejdříve vyhledává vhodné parkovací místo a následně asistuje při parkování. Více klidu je také heslem pro zpětnou kameru pro couvání, která díky přehledu o dění za vozidlem dokáže zabránit drahým opravám poškozených plechů.
Součásti
 • Aktivní parkovací asistent s optickým a akustickým varováním před rozpoznanými překážkami, zobrazením rozpoznaných parkovacích míst ve sdruženém přístroji pomocí šipky asistuje při parkování a výjezdu z příčných parkovacích míst
 • Zpětná kamera pro couvání ve dveřích zavazadlového prostoru: zobrazení na displeji multimediálního systému se schematickým znázorněním a s pomocnými liniemi
 • Ultrazvukové snímače: umístěné v předním a zadním nárazníku

Sada pro parkování s kamerou 360°

Zaparkujte pohodlně. Dvojice sestávající z aktivního parkovacího asistenta a kamery 360° Vás podporuje již při vyhledávání parkovacího místa a následně také při parkování, výjezdu z parkovacího místa a manévrování. Zaujme především náhledem celého okolí díky kameře 360°, včetně virtuálního pohledu z ptačí perspektivy.
Součásti
- Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC, s optickým a akustickým varováním před rozpoznanými překážkami, zobrazením rozpoznaných parkovacích míst ve sdruženém přístroji pomocí šipky, komfortním parkováním a výjezdem z příčných parkovacích míst
- Kamera 360° se čtyřmi propojenými kamerami s krátkým dosahem v masce chladiče, v odjišťovací rukojeti dveří zavazadlového prostoru a také v krytech vnějších zpětných zrcátek pro znázornění všech čtyř stran vozidla a vizualizaci vozidla a okolí z ptačí perspektivy na displeji multimediálního systému
- Znázornění překážek, které se nacházejí pod linií oken, například obrubníků
- Možnost volby různých náhledů pro nejlepší možný výhled při různých parkovacích manévrech a pojíždění
- Ultrazvukové snímače: umístěné v předním a zadním nárazníku

Světlomety MULTIBEAM LED

Světlomety MULTIBEAM LED vypočítají během tisíciny sekundy ideální světelný obraz a osvětlí vozovku precizně a jasně. Tak rozpoznáte nebezpečí ještě rychleji. Špičkový výkon osvětlení téměř bez oslnění ostatních vozidel. Navíc je barva osvětlení podobná dennímu světlu šetrná k Vašim očím a udržuje koncentraci.
Asistent adaptivních dálkových světel Plus přitom jednotlivě vypíná 18 diod LED světlometu. Díky tomu nedochází k oslnění protijedoucích vozidel nebo vozidel jedoucích vpředu kuželem světla. Dálková světla tak mohou plně využít svůj velký světelný dosah. Tím se také automaticky prodlužuje osvětlení potkávacích světel na dálnicích přibližně o 50 metrů. Další výhoda: před vysoce reflexními dopravními značkami světlomety MULTIBEAM LED odpovídajícím způsobem ztlumí intenzitu světla.
Pomalé tempo v obcích aktivuje městské osvětlení. Rozptýlí světlo z diod LED obzvláště široce do obou stran: zviditelní tak chodníky nebo výjezdy, do kterých není dobře vidět. V další jízdní situaci vytváří světlomety MULTIBEAM LED rovněž rozšířenou světelnou plochu: světlo pro odbočování s funkcí pro osvětlení křižovatky se zapne již před vjezdem do křižovatky nebo na kruhový objezd – s širokým kuželem světla doleva a doprava.

Asistent adaptivních dálkových světel

Aktivujte systém pomocí ovládání a využijte výhody dalekého dosvitu světlometů. Vždy, když asistent adaptivních dálkových světel neregistruje žádná vozidla vpředu nebo protijedoucí vozidla, rozsvítí dálková světla. Můžete tak lépe vidět vozovku nebo rozpoznat nebezpečí. A navíc: nemusíte neustále sami přepínat na potkávací světla.

Komfortní podvozek

Vychutnejte si komfort na dlouhých úsecích dálnic, zatímco do zatáček můžete vjíždět se sportovním elánem. Vyvážený komfortní podvozek nabízí přesvědčivou kombinaci velkoryse koncipovaného odpružení a velmi dobré jízdní stability. Díky tomu je jízda bezpečná a přitom přináší opravdové potěšení.

DYNAMIC SELECT

Jeďte jednoduše tak, jak si přejete. DYNAMIC SELECT nabízí stisknutím tlačítka různé jízdní programy s předem definovaným nastavením motoru, převodovky, podvozku nebo řízení. S režimem „Sport“ bude Vaše jízda dynamická, se základním programem „Comfort“ velmi vyvážená. Program „ECO“ oproti tomu sází na maximální účinnost, šetří palivo a peníze.
Jízdní program „ECO“ Vám poskytne rozsáhlou podporu, pokud chcete minimalizovat emise CO2 a škodlivé látky. Vyhřívání sedadla a klimatizování pracují v tomto nastavení se sníženým výkonem, a šetří tak cennou energii. S programem „Individual“ si zvolíte příslušné parametry sami. Například můžete zadat sportovní nastavení pohonu a současně komfortní naladění podvozku.

Sada komfortních funkcní zrcátek

nější zpětná zrcátka můžete elektricky sklopit a stisknutím tlačítka tak zúžit Vaše vozidlo. Tím se náhle i malá parkovací místa stanou dostatečně velkými. To chrání nejen před nepříjemným poškozením. Navíc registruje vnější zpětné zrcátko řidiče a vnitřní zpětné zrcátko rušivé světlo světlometů zezadu a automaticky změní odrazivost.
Součásti
 • Vnější zpětná zrcátka s možností elektrického sklopení a vyklopení stisknutím tlačítka na ovládacím panelu ve dveřích řidiče
 • Pomocí menu lze nastavit, aby se vnější zpětná zrcátka při zamknutí vozidla automaticky sklopila a při odemknutí opět vyklopila
 • Vnější zpětné zrcátko na straně řidiče a vnitřní zpětné zrcátko automaticky a plynule mění svou odrazivost v závislosti na oslnění a osvětlení v okolí

Sada jízdních asistentů

Vydejte se na cestu k autonomní jízdě: nejmodernější systémy Vás přiměřeně situaci podporují při regulaci rychlosti, řízení, změně jízdního pruhu a nebezpečí kolize. Riziko nehody se snižuje – cestující a účastníci silničního provozu jsou účinně chráněni. Do svého cíle tak dorazíte pohodlně a bezpečně.
Exkluzivní součásti a funkce sady jízdních asistentů jsou označeny hvězdičkou (*):
 • Aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC (233)
 • Aktivní asistent rychlostního omezení* (546)
 • Rozšířený automatický opětovný rozjezd na dálnicích*
 • Přizpůsobení rychlosti trase s funkcí rozpoznání konce kolony*
 • Aktivní asistent řízení*
 • Aktivní asistent nouzového zastavení s funkcí SOS*
 • Funkce záchranářské uličky*
 • Aktivní brzdový asistent
 • Funkce odbočování a křížení*
 • Funkce nouzového brzdění na konci kolony*
 • Asistent řízení s funkcí vyhýbacího manévru*
 • Aktivní asistent jízdy v pruzích
 • Asistent sledování mrtvého úhlu*
 • Funkce varování při vystupování
 • Asistent dopravního značení
 • Upozornění na chodce na přechodech pro chodce*
 • PRE-SAFE® PLUS*

Ochrana vozidla URBAN GUARD Plus

Sada ochrany vozidla URBAN GUARD Plus nabízí kompletní monitorování. Zahrnuje ochranu proti vloupání a odcizení vozidla a také ochranu proti odtažení, která dokáže rozpoznat změny polohy vozidla. Optické a akustické varování se spustí také v důsledku pohybů v interiéru. Pomoc při krádeži navíc zvyšuje šanci, že se k Vám Váš majetek dostane zpět.

Ochrana vozidla URBAN GUARD

Sada ochrany vozidla URBAN GUARD nabízí kompletní monitorování. Zahrnuje ochranu proti vloupání a odcizení vozidla a také ochranu proti odtažení, která dokáže rozpoznat změny polohy vozidla. Optické a akustické varování se spustí také v důsledku pohybů v interiéru. Rozpoznání odcizení a kolize při parkování od Mercedes me Vás v takovém případě informuje prostřednictvím aplikace.

Alternativní pohon

Objevte první Třídu A s technologií plug-in hybrid.

Třída A s technologií plug-in hybrid spojuje dynamiku a účinnost elektromotoru s dojezdem spalovacího motoru pro dosažení celkového výkonu až 160 kW (218 k) a maximálního točivého momentu 450 Nm. Elektromotor poskytuje dodatečný výkon při zrychlování nebo samostatně pohání vozidlo při jízdě ve městě až do vzdálenosti 70-77 kilometrů, velkou část svých každodenních cest tedy můžete pohodlně vyřídit bez lokálních emisí.

Spotřeba paliva modelu A 250 e v kombinovaném testovacím cyklu: 15 – 14,8 kWh/100 km; spotřeba paliva kombinovaná: 0 l/100 km; emise CO₂, kombinovaný provoz: 0 g/km.

Rozměry

Klidně si ji přeměřte: Třída A se k Vám perfektně hodí.

Točivý moment
Zrychlení z 0 na 100 km/h
Výkon
400 Nm - 500 Nm
4,7 s - 3,9 s
225 kW - 310 kW

Mercedes-AMG A 35 4MATIC: spotřeba paliva kombinovaná: 7,4-7,3 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 169-167 g/km;

Mercedes-AMG A 45 4MATIC+: spotřeba paliva kombinovaná: 8,4-8,3 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 192-189 g/km;

Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+: spotřeba paliva kombinovaná: 8,4-8,3 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 192-189 g/km

Design interiéru a exteriéru

Permanentní potěšení!

Výbavy AMG

Vytvořte si svou vlastní Třídu A od Mercedes-AMG.

Sada AMG Night

S nápadnými designovými prvky v černé a lesklé černé barvě podtrhnete expresivní charakter vozidla. O výjimečný dojem se postará přední splitter lakovaný příslušným barevným odstínem a černé chromované koncovky výfuku. Determální tmavě tónovaná skla od sloupku B pak zase nabízejí i praktické výhody.

Sada AMG Night II

Sada AMG Night II je ideální pro individualisty, kteří umějí ocenit prvotřídní designové detaily. Díky prvkům v lesklé černé barvě se z Vašeho modelu Mercedes-AMG stane skutečný magnet pro oči.
Jen v kombinaci se sadou AMG Night.

Sada AMG Aerodynamic

Sada AMG Aerodynamic, vyvinutá ve větrném tunelu, zlepšuje jízdní vlastnosti při vysokých rychlostech a tvoří základ pro vyšší radost z jízdy. Montované díly zvyšují přítlačnou sílu. Pevně namontované zadní křídlo AMG jasně deklaruje touhu po nekompromisním výkonu.
Jen v kombinaci se sadou AMG Night.

Sada AMG Silver Chrome exteriér

Plná individualita: se sadou AMG Silver Chrome exteriér zvýrazníte exkluzivní charakter Vašeho vozidla AMG. Přední splitter a ozdobné vložky v bočních prahových nástavcích jsou provedeny v barvě stříbrná chrome.
Dostupné pouze pro Mercedes-AMG A 45 4MATIC+ a Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+.

Tlačítka AMG na volantu

S tlačítky AMG na volantu získá Váš volant výrazný sportovní charakter: umožňují rychlé a cílené ovládání specifických funkcí jízdní dynamiky. Pro soustředěný, koncentrovaný zážitek z jízdy zaměřený na výkon – a pro autentickou atmosféru závodního vozu v kokpitu.

AMG TRACK PACE

AMG TRACK PACE promění Vaše vozidlo AMG ve Vašeho virtuálního závodního inženýra. Prostřednictvím časů kol, sektorů a zrychlení a také vybraných telemetrických údajů v reálném čase můžete cíleně analyzovat a zlepšovat své řidičské dovednosti.
* Tato výbava je Vám k dispozici jako výbava on-demand také pro pozdější aktivaci. K tomu je nutná registrace na portálu Mercedes me a také odsouhlasení uživatelských podmínek pro služby Mercedes me connect a minimálně dočasné propojení vozidla a uživatelského účtu. Dalším předpokladem pro aktivaci je datové připojení k vozidlu a příslušná výbava ve vozidle. Poté je zvolená výbava on-demand ve vozidle aktivována a lze ji trvale používat. A to i v případě, že potom služby Mercedes me connect vypovíte a přerušíte propojení vozidla s uživatelským účtem. Veškeré informace týkající se technických předpokladů zjistíte prostřednictvím Mercedes me nebo u svého autorizovaného partnera Mercedes-Benz.

Sada AMG DYNAMIC PLUS

Sada AMG DYNAMIC PLUS přináší maximální radost z jízdy a nejlepší možnou agilitu. Spojuje řadu vysoce výkonných součástí do atraktivní sady, která obsahuje nejdůležitější příplatkové výbavy pro další zvýšení jízdní dynamiky. Zážitek z jízdy v modelu Mercedes-AMG A 45 4MATIC+ tak bude ještě emotivnější.

Výkon

Model Mercedes-AMG A 35 4MATIC:

Model je poháněn nově vyvinutým čtyřválcovým motorem s přeplňováním turbodmychadlem o výkonu 225 kW (306 k), který zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,7 sekundy. Standardní pohon všech kol rozděluje hnací sílu plně variabilně od pohonu pouze předních kol až po distribuci v poměru 50:50. Pohon AMG Performance 4MATIC spojuje nejlepší možnou trakci s velkým potěšením z jízdy. Dvouspojková převodovka AMG SPEEDSHIFT DCT 7G zajišťuje se svou velkou kapacitou zrychlení ve všech rychlostních rozsazích mimořádný dopředný tah: okamžitý výkon.

Čtyřválcový motor s přeplňováním turbodmychadlem

Čtyřválcový motor AMG s přeplňováním turbodmychadlem a výkonem 225 kW (306 k), točivým momentem 400 Nm, s technologií TwinScroll, vodním chladičem plnicího vzduchu a specifickým provedením nasávání vzduchu (potrubí čistého vzduchu) přenáší svou enormní sílu na silnici.

AMG Performance 4MATIC

Pohon AMG Performance 4MATIC s ještě rychlejší reakcí elektromechanické lamelové spojky pro plně variabilní rozdělení síly a vynikající trakci při zrychlení při výjezdu ze zatáček.

AMG SPEEDSHIFT DCT 7G

Převodovka AMG SPEEDSHIFT DCT 7G je Vaším ideálním partnerem pro sportovní styl jízdy. Na přání ohromí převodovka s dvojitou spojkou extrémně rychlou změnou převodového stupně, ale zároveň zvládá i komfortní a téměř nepostřehnutelné procesy řazení. Vychutnáte si tak to nejlepší z obou světů – sportovní jízdu, nebo komfortní jízdu na dlouhé vzdálenosti, rozhodnutí je na Vás.

Podvozek AMG RIDE CONTROL

Podvozek AMG RIDE CONTROL, dostupný za příplatek, je Vaším klíčem k vynikajícímu výkonu při každodenních jízdách i na závodní trati. Adaptivní tlumení nabízí široké rozpětí mezi komfortním a velmi sportovním nastavením. Mezi nastavením Comfort, Sport nebo Sport+ volíte jen pomocí ovládání a charakteristika podvozku se okamžitě změní.

Mercedes-AMG A 45 4MATIC+ a Mercedes-AMG 45 S 4MATIC+:

Nově vyvinuté špičkové hnací ústrojí se zdvihovým objemem dva litry a přeplňováním turbodmychadlem TwinScroll je šampiónem v oblasti výkonu. Významným faktorem je také nová převodovka AMG SPEEDSHIFT DCT 8G včetně funkce RACE START. Podstatným způsobem přispívá k dechberoucímu zrychlení díky bleskurychlé změně převodového stupně bez znatelného přerušení hnací síly.

Čtyřválcový motor s přeplňováním turbodmychadlem

Jako nejsilnější sériově vyráběný čtyřválcový motor s přeplňováním turbodmychadlem TwinScroll pokračuje tento nově vyvinutý špičkový pohon v tradici svého předchůdce. Je to opravdový šampión v oblasti výkonu, který díky výkonu 285 kW (387 k) a točivému momentu 480 Nm zrychlí model Mercedes-AMG A 45 4MATIC+ z 0 na 100 km/h za 4,0 sekundy. Model S má s 310 kW (421 k)  ještě větší sílu a vozidlo z 0 na 100 km/h zrychlí za 3,9 sekundy. Tato enormní síla pak musí být zkrocena větší vysoce výkonnou brzdovou soustavou AMG s červeně lakovanými třmeny.

AMG Performance 4MATIC+

Nový model AMG Performance 4MATIC+ se systémem AMG TORQUE CONTROL umožňuje jízdní výkony na úrovni motoristického sportu. Dvě samostatně pracující spojky na zadní nápravě rozdělují sílu plně variabilně a podle potřeby jednotlivě na zadní kola. U modelu Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+ jsou patrné zejména ve standardním režimu Drift.

AMG SPEEDSHIFT DCT 8G

S funkcí RACE START dosáhnete optimálního zrychlení ze stání. Částečné přerušení zapalování při řazení vyššího převodového stupně a automatická funkce meziplynu při řazení nižšího převodového stupně přitom zajišťují zejména v jízdním programu S+ emotivní zvukový efekt.


Zamluvte si ještě dnes svou zkušební jízdu.


Sestavte si svůj Mercedes-Benz dle Vašich představ.

Nenašli jste všechny informace, které byste potřebovali?