Mercedes-Benz

GLS SUV

Síla má mnoho podob


Zamluvte si ještě dnes svou zkušební jízdu.


Sestavte si svůj Mercedes-Benz dle Vašich představ.

Točivý moment až 850 Nm

Zrychlení 4,2 s z 0 na 100 km/h
Výkon až 450 kW

Výrazné prvky vozidla

Vrchol prostoru a komfortu naleznete pouze v GLS SUV.

A to nejlepší na tom je, že tento fascinující luxusní zážitek můžete sdílet až se šesti dalšími lidmi.

Exteriér

Není nic cennějšího než vytříbený styl.

A sotva se najde obtížnější úkol, než navrhnout velké luxusní SUV tak elegantně a čistě jako GLS SUV.

Interiér

Velké SUV propracované až do těch nejmenších detailů.

Klasické designové prvky SUV odkazují na terénní charakter GLS SUV a vytvářejí napínavý kontrast s plně digitálním širokoúhlým kokpitem. K těmto prvkům patří velkoplošné ozdobné prvky z pórovitého dřeva, výrazné hranaté větrací výdechy a držadla ve středové konzole jako dominantní výrazné prvky. Přední sedadla mají navíc strukturované čalounění, které je pro SUV typické a které zdůrazňuje terénní schopnosti vozidla.

Sady designové výbavy

Výrazné prvky vozu GLS SUV skvěle zkombinované přímo pro Vás.

Pro GLS SUV Vám nabízíme speciálně sestavené sady výbavy. Volba je na Vás.

Nastupte a užívejte si moderní luxus.

První dojem z interiéru vozu GLS je v pravém slova smyslu ohromující: obrovská nabídka prostoru je pozváním až pro sedm osob. Špičkový komfort si vychutnáte na každém sedadle a digitální multimediální systém nemá srovnání v žádném jiném předchozím SUV.

Variabilita zavazadlového prostoru

Elektricky sklopná zadní sedadla.
GLS SUV se nezalekne žádných Vašich plánů: stisknutím tlačítka lze jednotlivě nebo současně sklopit opěradla druhé a třetí řady sedadel, čímž vznikne zavazadlový prostor o velikosti až 2400 litrů. Pro pohodlné nakládání lze záď vozu snížit a dveře zavazadlového prostoru se za příplatek otvírají a zavírají pouhým máchnutím nohou pod nárazník.

Plně digitální širokoúhlý kokpit

Díky širokoúhlému kokpitu má GLS výrazný náskok i v oblasti digitálních technologií.
Displej sdruženého přístroje a media displej vytvářejí díky širokoúhlému kokpitu jeden optický celek. Oba plně digitální barevné displeje jsou sloučeny pod společným krycím sklem a jako jedna spojitá plocha jsou harmonicky začleněny do designu interiéru. Media displej se v tomto uspořádání poprvé pyšní volně stojícím provedením.

Sada energizujícího komfortu Plus

Dejte GLS SUV deset minut a budete se cítit jako znovuzrození. O to se postará sada energizujícího komfortu Plus v příplatkové výbavě, která kombinuje hned několik komfortních systémů prémiové třídy do desetiminutových programů a nabízí Vám uvolnění nebo povzbuzení. V kombinaci s nositelnou elektronikou může GLS dokonce rozpoznat Vaše momentální rozpoložení a aktivně Vám doporučit vhodný program. Pro optimální výkonnost při řízení a příjemnou jízdu.

Surround soundsystém Burmester® High-End 3D

Možná budete v GLS SUV jezdit kvůli tomu, abyste mohli v klidu poslouchat hudbu.
Za příplatek dostupný surround soundsystém Burmester® High-End 3D generuje pomocí 26 reproduktorů a výkonu systému 1610 wattů špičkový audiofilní zážitek. Soustavu dirigujete Vy jako svůj vlastní orchestr: zvukový obraz si tak můžete upravit podle svých osobních preferencí nejen pomocí pěti předdefinovaných nastavení zvuku, ale také ho můžete nastavit pro každé sedadlo zvlášť. Díky špičkové kompenzaci hluku (VNC) se hudba a zvuky navíc dynamicky přizpůsobují Vaší jízdní situaci. Stejně dokonalý jako zvuk je i design reproduktorů s charakteristickými kovovými kryty. S nápisy „Burmester®" na krytech reproduktorů tento surround soundsystém Burmester® High-End 3D dokazuje svoji exkluzivitu i v naprostém tichu.

Jízdní vlastnosti

Zažijte zcela novou podobu moderního luxusu.

Elektrifikované motory a plně aktivní podvozek dokonale korunují špičkový komfort vozu GLS SUV.

E-ACTIVE BODY CONTROL

Suverénní a ohromující zážitek z jízdy na silnici i v terénu.
V podobě E-ACTIVE BODY CONTROL je pro nové GLS dostupný zcela nově vyvinutý aktivní podvozek. Obsahuje rozpoznávání vozovky ROAD SURFACE SCAN na bázi kamery (pouze v kombinaci se sadou jízdních asistentů nebo sadou jízdních asistentů Plus) a funkci aktivního náklonu v zatáčkách CURVE a může vyhodnocovat jízdní situaci, rychlost a zatížení. Tlumení a regulace světlé výšky se podle toho automaticky přizpůsobují pro každé kolo zvlášť. Pro vynikající jízdní komfort a stabilitu – jak na silnici, tak i mimo ni.

Sada AIRMATIC

Standardní základ pro pohodlné a pohodové cestování.
V sadě AIRMATIC se pojí aktivní systém tlumení s moderním vzduchovým odpružením. Výsledek: inteligentní komfortní podvozek, který se umí automaticky přizpůsobit jízdní situaci, rychlosti a naložení. S jeho pomocí si můžete užívat vyrovnanou jízdní stabilitu a prvotřídní komfort jak na dobrých, tak i na špatných cestách.

Pohon všech kol 4MATIC

Nejlepší možné vyvážení trakce, jízdní dynamiky a bezpečnosti jízdy.
GLS SUV se díky pohonu všech kol 4MATIC, uzávěrce diferenciálu a speciálním jízdním programům Offroad osvědčí v lehkém i těžkém terénu. Mezinápravová rozdělovací převodovka Torque on Demand (Single Speed) s plně variabilním rozdělováním momentů na přední a zadní nápravu zvyšuje trakci na loukách, štěrku nebo v lehkém terénu, a nabízí tak vyšší bezpečnost jízdy. Navíc můžete přes media displej vyvolat animaci jízdní situace, která zobrazuje přibližný stupeň stoupání a úhel sklonu.

Variabilita zavazadlového prostoru

Elektricky sklopná zadní sedadla.
GLS SUV se nezalekne žádných Vašich plánů: stisknutím tlačítka lze jednotlivě nebo současně sklopit opěradla druhé a třetí řady sedadel, čímž vznikne zavazadlový prostor o velikosti až 2400 litrů. Pro pohodlné nakládání lze záď vozu snížit a dveře zavazadlového prostoru se za příplatek otvírají a zavírají pouhým máchnutím nohou pod nárazník.

Sada Off-Road

Optimální trakce na nezpevněném povrchu.
Ještě lepší průjezdnost terénem stisknutím tlačítka nabízí sada Off-Road. Pozměněná charakteristika pohonu s plně variabilním pohonem všech kol včetně Torque od Demand (Double Speed) a terénní převod (Low Range) umožňují maximální trakci na nezpevněném povrchu. Další součástí výbavy jsou jízdní programy Offroad pro lehký a těžký terén, rozšířená technická spodní ochrana pro maximální ochranu spodku vozidla v terénu a také ochrana před proniknutím nečistot a vlhka do motorového prostoru.

Aktuální generace motorů

Třetí řada GLS nabízí vysoce moderní portfolio pohonů.
Důsledně elektrifikovaný zážehový motor V8 s integrovaným startér-alternátorem generuje přídavný točivý moment pro větší dynamiku a umožňuje rekuperaci při zpomalování. Pro fascinující výkon a vysokou účinnost jsou zde k dispozici dvě turbodmychadla umístěná ve vnitřním horkém V motoru a inteligentní systém vypínání válců.
Nový šestiválcový řadový vznětový motor s mimořádně kultivovaným chodem je kombinací nejmodernějších technických prvků a nastavuje nová měřítka v oblasti agility, tichého chodu a spotřeby.
Pro nové GLS jsou k dispozici modely GLS 350 d 4MATIC, GLS 400 d 4MATIC a GLS 580 4MATIC.

Sada akustického komfortu

Zažijte maximální zvukový komfort během jízdy.
Protihluková izolace sady akustického komfortu (za příplatek), zajištěná pomocí vrstveného bezpečnostního skla s akustickou fólií a dalších izolačních a tlumících opatření, významně snižuje rušivý hluk z vnějšku. Poklidná atmosféra podporuje Vaši koncentraci, abyste do cíle dorazili bez stresu. Vrstvené bezpečnostní sklo má navíc fólii pohlcující infračervené záření, takže se interiér vozu po dopadu slunečních paprsků méně zahřívá a povrchy si i během teplých dní zachovávají příjemnou teplotu.

Nenašli jste všechny informace, které byste potřebovali?