Mercedes-Benz

GLE Kupé

Projev vnitřní síly.


Zamluvte si ještě dnes svou zkušební jízdu.


Sestavte si svůj Mercedes-Benz dle Vašich představ.

Zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,8 s – 5,3 s

Výrazné prvky vozidla

Jste připraveni na své velké vystoupení?

Pak si nastupte. Neboť GLE kupé je jako stvořené k tomu, aby se ukázalo světu a podmanilo si každý jeho kout. Svým atraktivním sportovním designem. Revolučním kokpitem. A plně aktivním podvozkem, který se ve zlomcích sekundy dokáže přizpůsobit vozovce před Vámi.

Exteriér

Vždy v hlavní roli: GLE kupé.

Elegantní siluetu vykreslují ploché čelní okno, nízká konstrukce a klesající linie zádi vytváří typickou, elegantní siluetu nového GLE kupé. Výrazná přední část s diamantovou maskou chladiče svědčí o vytříbeném sportovním charakteru, který důsledně pokračuje v zadní části vozu. Energickou a širokou koncepci zádě podtrhují mohutné boční partie a dvoudílná zadní světla. Další předností jsou disky kol o rozměru až 55,9 cm (22 palců), které zvýrazňují charakter SUV vozu GLE kupé.

Interiér

Potlesk pro moderní luxus a maximální komfort.

Zde je ihned vidět, proč je GLE kupé tak výjimečné. Interiér Vás přivítá dvěma velkými displeji, které jsou umístěny pod společným elegantním skleněným krytem. Vysoce kvalitní sportovní sedadla poskytují řidiči i spolujezdci znatelně větší oporu a umožňují tak dynamičtější jízdu bez ztráty pohodlí. Dalším výrazným komfortním prvkem je prostorná zadní část vozu, ve které si Vaši spolujezdci užijí ještě více místa a vysoký komfort sezení.

Sady designové výbavy

Naše výrazné prvky, zkombinované pro Vás.

S našimi stylově sladěnými sadami designové výbavy si můžete vytvořit své zcela individuální GLE kupé.

Sada Night

Výraznější charakter – expresivnější styl. Sada Night ve spojení s linií AMG vytváří díky exkluzivním černým designovým prvkům výrazné akcenty. Ty dávají vyniknout sportovnímu charakteru a atletickým tvarům Vašeho vozidla. Ideální pro individualisty, kteří umějí ocenit výrazný design.
Součásti:
 • Diamantová maska chladiče s chromovanými piny, integrovanou hvězdou Mercedes a lamelou v lesklé černé barvě s chromovaným dekorem
 • 5dvouparskové disky kol AMG z lehké slitiny o rozměru 50,8 cm (20 palců), lakované černou lesklou barvou a leštěné (RZW); další varianty disků kol AMG do velikosti 55,9 cm (22 palců) v příplatkové výbavě
 • Přední nárazník AMG s ozdobnou lištou v lesklé černé barvě
 • Dolní oplechování zádě AMG se vzhledem difuzoru v černé barvě a s ozdobnou lištou v lesklé černé barvě
 • Optická spodní ochrana v lesklé černé barvě
 • Ozdobná aplikace v přívodech vzduchu v mřížce chladiče a předním nárazníku v lesklé černé barvě
 • Ozdobná lišta spodní linie oken a orámování oken v lesklé černé barvě
 • Kryty vnějších zpětných zrcátek lakované lesklou černou barvou
 • Determální, tmavě tónovaná skla od sloupku B

Sada ozdobných prvků Exclusive

Sada ozdobných prvků propůjčí interiéru Vašeho vozu individuální charakter. Doplňkové ozdobné prvky na zadních stranách opěradel předních sedadel perfektně ladí s interiérem a vytváří působivé kontrasty. Hodnotnější vzhled ocení zejména cestující v zadní části.
Součásti:
- kapsy na mapy v syntetické kůži ARTICO
Doplňkové ozdobné prvky na zadních stranách předních sedadel – volitelně v provedení:
 • lipové dřevo, antracitové, lesklé (H18)
 • dubové dřevo, šedé, pórovité (H31)
 • ořechové dřevo, hnědé, pórovité (H22)
 • jasanové dřevo MANUFAKTUR, pruhované, černé, pórovité (H35)
 • lipové dřevo MANUFAKTUR, se světlými proužky, hnědé, lesklé (H34)
 • lesklá černá barva v kombinaci s ozdobnými prvky AMG carbon (H86)

Komfort

Nastupte si. A vystoupíte odpočinutější.

V GLE kupé můžete volit z 64 barev ambientního osvětlení a také z různých vůní a masážních programů. Nebo si aktivovat program ENERGIZING, například „Vitalita“, díky kterému se tyto komfortní prvky automaticky vzájemně sladí.

Alternativní pohon

Zažijte GLE kupé se zážehovým nebo vznětovým motorem a technologií plug-in hybrid.

GLE 350 e

GLE kupé se zážehovým motorem a technologií plug-in hybrid těží z výhod technologie třetí generace pohonů plug-in hybrid od Mercedes-Benz a zaujme výrazně delším dojezdem na elektrický pohon a také řadou dalších opatření pro bezstarostný jízdní komfort. Nové GLE 350 e kupé kombinuje dynamiku výkonného elektromotoru s výkonem 100 kW a kapacitu výrazně zvětšeného akumulátoru s účinným čtyřválcovým zážehovým motorem pro dosažení výkonu systému 245 kW[1] a točivého momentu systému až 700 Nm[1].
Díky těmto vlastnostem lze s GLE kupé poprvé dosáhnout dojezdu na elektrický pohon až 106 km (NEDC), což by mohlo výrazně zvýšit podíl jízd na elektrický pohon bez lokálních emisí ve městě a na krátké vzdálenosti. Přesvědčivý přínos, pokud jde o vhodnost pro každodenní používání ‒ stejně jako plně variabilní pohon všech kol se schopností rekuperace přes všechna čtyři kola a možnost rychlého nabíjení na cestách pomocí integrované nabíjecí zásuvky COMBO. Nelze opomenout ani známé praktické přednosti vozu GLE jako dlouhý rozvor, velkorysý vnitřní prostor a navzdory akumulátoru optimálně využitelný zavazadlový prostor.

GLE 350 de

GLE kupé s technologií plug-in hybrid stanovuje nová měřítka v oblasti dojezdu na elektrický pohon a bezstarostného jízdního komfortu. Propojuje dynamiku elektromotoru s výkonem 100 kW a kapacitu zvětšeného akumulátoru s dopředným tahem a účinností čtyřválcového vznětového motoru nejnovější konstrukce pro dosažení výkonu systému až 325 kW [1] a točivého momentu systému až 700 Nm[1].
Při odpovídajícím způsobu jízdy lze s tímto vozem poprvé dosáhnout dojezdu na elektrický pohon až 100-106 km, což může výrazně zvýšit podíl jízd na elektrický pohon bez lokálních emisí ve městě a na krátké vzdálenosti. Přesvědčivý přínos, pokud jde o vhodnost pro každodenní používání ‒ stejně jako plně variabilní pohon všech kol, možnost rychlého nabíjení na cestách pomocí integrované nabíjecí zásuvky COMBO a schopnost výkonné rekuperace přes všechna čtyři kola. Dalšími známými praktickými přednostmi vozu GLE kupé jsou dlouhý rozvor, velkorysý vnitřní prostor a navzdory akumulátoru optimálně využitelný zavazadlový prostor.

Nenašli jste všechny informace, které byste potřebovali?