Mercedes-Benz

GLC SUV

Připraveno na vše.


Zamluvte si ještě dnes svou zkušební jízdu.


Sestavte si svůj Mercedes-Benz dle Vašich představ.

Objem zavazadlového prostoru 600 – 1 640 litrů

Výkon až 145– 190 kW
5sedadel v interiéru

Výbavy exteriéru nového GLC SUV.

Zjistěte více o výrazných prvcích exteriéru vozu GLC od Mercedes-Benz. Různé linie výbavy propůjčují vozidlu jeho zcela specifický charakter – od bohaté standardní výbavy až po linii AMG.

Linie AVANTGARDE

Nejdůležitější znaky
 • Maska chladiče s integrovanou hvězdou Mercedes a tmavě šedou lamelou s chromovaným prvkem
 • 18palcová kola z lehké slitiny (45,7 cm) v 5dvoupaprskovém designu
 • Zadní nárazník lakovaný v barvě vozu
 • Výfukový systém se dvěma koncovkami pevně integrovanými do nárazníku
 • Světlomety LED High Performance
 • Podvozek AGILITY CONTROL

Linie AMG se sadou Night

Nejdůležitější znaky:
 • Maska chladiče se vzorem Mercedes-Benz a integrovanou hvězdou Mercedes
 • Sportovní podvozek se sportovním přímým řízením
 • Výfukový systém se dvěma stříbrnými koncovkami výfuku pevně integrovanými do nárazníku a sportovním zvukem motoru u zážehových motorů
 • Brzdová soustava se zvětšenými brzdovými kotouči na přední nápravě
 • Kryty vnějších zpětných zrcátek lakované lesklou černou barvou
 • Pevný střešní nosič v matné černé barvě
 • Zadní nárazník a difuzor v černé barvě

Výbavy interiéru nového GLC SUV.

Interiér nového GLC SUV nastavuje měřítka. Ať už je to centrální displej nakloněný k řidiči, multifunkční sportovní volant nebo vysoce kvalitní ozdobné prvky: ušlechtilé materiály zajišťují luxusní komfort, který pocítíte – při každé jízdě.

Linie AVANTGARDE

Nejdůležitější znaky:
 • Sedadla se specifickým designem a nově ztvárněnou opěrkou hlavy
 • Multifunkční sportovní volant v kůži
 • Ambientní osvětlení
 • Centrální displej s vysokým rozlišením, mírně nakloněný k řidiči
 • Středová konzola v lesklé černé barvě
 • Sada úložných prostor

Linie AMG

Nejdůležitější znaky:
 • Sedadla se sportovním designem a nově ztvárněnou opěrkou hlavy
 • Multifunkční sportovní volant čalouněný kůží nappa, s horizontálním dvoupaprskovým designem
 • Sportovní pedály AMG
 • Přístrojová deska a spodní hrany bočních oken v syntetické kůži ARTICO se vzhledem černé kůže nappa
 • Středová konzola v lesklé černé barvě
 • Dveře s ozdobnými prvky v lesklé černé barvě a lemováním v barvě stříbrná chrome
 • Černé koberečky AMG s nápisem AMG
 • Čalounění stropu černou tkaninou

Multimédia

Head-up displej.

Head-up displej, dostupný za příplatek, zobrazuje všechny důležité informace přímo na čelním okně. Vaše pozornost tak zcela patří silnici a dopravě. Precizní a komfortní. V novém voze Mercedes-Benz GLC je nyní dokonce ještě větší.

Zůstaňte ve spojení: integrace chytré domácnosti.

Ovládejte svou chytrou domácnost* z Vašeho GLC pomocí hlasového asistenta MBUX. Pomocí povelu „Ahoj Mercedesi“ zjistíte, jestli jsou například doma zavřená okna, nebo připravíte vše potřebné pro Váš příjezd – aniž byste odvraceli pozornost od dopravní situace. Jednoduše propojte svůj účet Mercedes me s účtem Vašeho poskytovatele chytré domácnosti.
*U chytré domácnosti se jedná o službu Mercedes me connect „Hlasový asistent MBUX“.

Ústřední prvek: centrální displej.

Nakloněný směrem k řidiči s možností dotykového ovládání. Představuje digitální rozhraní mezi Vámi a vozidlem, přes které ovládáte všechny důležité funkce vozidla. Tak intuitivní a komfortní, jak je jen možné.

Rozšířená realita MBUX pro navigaci (za příplatek)

Pro lepší zvládání komplexních dopravních situací propojuje rozšířená realita MBUX pro navigaci virtuální svět s tím skutečným. Tato technologie integruje navigační a dopravní informace do obrazu přenášeného kamerou. Do svého cíle tak můžete dorazit rychle, bezpečně a bez stresu.

Navigace s plánovačem trasy pro jízdní soupravy

Navigační systém MBUX může při výpočtu trasy zohlednit, že GLC jede v provozu s přívěsem. Trasa je dokonce vypočtena podle typu přívěsu – nosič jízdních kol, menší přívěs a větší přívěs. S ohledem na jízdní soupravu se trasa například vyhýbá prudkým stoupáním nebo ostrým zatáčkám.

Osobní uživatelské profily.

Přes Váš profil lze předem aktivovat personalizovaná nastavení, například barvu osvětlení interiéru nebo polohu sedadla.

Asistenční systémy

Sada pro parkování s kamerou 360° (za příplatek)

Exkluzivní parkovací služba s výhledem do všech stran: aktivní parkovací asistent s funkcí PARKTRONIC a kamerou 360° rozpoznává volná a označená parkovací místa, když kolem nich projíždíte. Po zvolení parkovacího místa můžete díky dynamické vizualizaci a akustickému potvrzení suverénně zaparkovat – nebo se nechat při parkování podpořit.[1]
[1]Naše asistenční systémy řidiče a bezpečnostní systémy jsou pomocné prostředky a nezbavují Vás Vaší odpovědnosti jako řidiče. Dodržujte pokyny v návodu k obsluze a hranice systémů, které jsou v něm popsány.

Sada jízdních asistentů Plus (příplatková výbava)

Sada jízdních asistentů Plus nabízí maximální komfort a bezpečnost na cestě k autonomní jízdě. Se sadou jízdních asistentů získáte také aktivního asistenta jízdy v dopravní zácpě, který Vám optimálně usnadní jízdu po dálnici. Další výhoda této sady: v případě bočních kolizí s cizím zaviněním může poskytnout přídavnou boční ochranu systém PRE-SAFE® Impuls Side.[1]
[1] Naše asistenční systémy řidiče a bezpečnostní systémy jsou pomocné prostředky a nezbavují Vás Vaší odpovědnosti jako řidiče. Dodržujte pokyny v návodu k obsluze a hranice systémů, které jsou v něm popsány.

Aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC (za příplatek)

Komfortu aktivního asistenta udržování odstupu DISTRONIC se již nebudete chtít vzdát zejména ve zdlouhavé a váznoucí dopravní koloně. Systém Vám usnadňuje řízení díky automatickému přizpůsobování rychlosti podle pomaleji jedoucích vozidel před Vámi. Požadovaný odstup je možné nastavit v několika stupních.[1]
[1] Naše asistenční systémy řidiče a bezpečnostní systémy jsou pomocné prostředky a nezbavují Vás Vaší odpovědnosti jako řidiče. Dodržujte pokyny v návodu k obsluze a hranice systémů, které jsou v něm popsány.

Komfort

KEYLESS-GO

Díky systému KEYLESS-GO se nepříjemné hledání klíčků stává minulostí. Jelikož je klíček rozpoznán již v blízkosti vozidla nebo v interiéru, lze všechny dveře potom odemknout nebo zamknout pouze dotknutím se kliky dveří.
Systém je dostupný za příplatek v kombinaci s komfortní sadou KEYLESS-GO
 

Sada energizujícího komfortu Plus (za příplatek)

Komfort pro všechny smysly: tato sada propojuje řadu prémiových výbav inovativním a inteligentním způsobem. Váš Mercedes Vás může cíleně povzbuzovat a rozmazlovat – pro delší výkonnost za volantem a velmi příjemnou jízdu. Prostřednictvím sedmi nejrůznějších komfortních programů a atraktivních příplatkových výbav jako ortopedická sedadla.[1][2]
[1] Zesíťování funkce ENERGIZING COACH s nositelným zařízením Garmin© pro propojení údajů vitálních funkcí je nabízeno v rámci služeb Mercedes me connect. Informace o dostupnosti této služby v jednotlivých zemích nebo regionech a pro jednotlivé konstrukční řady a také informace o potřebných příplatkových výbavách najdete v uživatelských podmínkách.
[2] Předpokladem je propojení Vašeho chytrého telefonu s vozidlem. Rovněž je nutné zajistit, abyste měli v tomto chytrém telefonu propojené Vaše běžné nositelné zařízení Garmin© s aplikací Garmin Connect©. Jakmile odsouhlasíte přenos údajů v rámci procesu přihlašování v aplikaci Mercedes me ENERGIZING a na portále Mercedes me, budou údaje z Vašeho nositelného zařízení odesílány přes Bluetooth přímo do vozidla. Další informace k tomuto tématu najdete v návodu k obsluze Vašeho vozidla. Nezapomeňte prosím: funkce je aktuálně k dispozici pouze pro zařízení s operačním systémem Apple iOS a Android.

Bezpečnost

DIGITAL LIGHT s funkcí projekce (za příplatek)

Pokroková technologie světlometů kombinuje známý systém MULTIBEAM LED s inovativní technologií světel s vysokým rozlišením. Světelné projekce v HD kvalitě se promítají přímo na vozovku a zásobují řidiče informacemi.

Varovné zařízení proti vloupání a odcizení s přípravou rozpoznání kolize (za příplatek)

Ochrana vozidla URBAN GUARD Plus nabízí kompletní monitorování okolí vozidla. Díky varovnému zařízení proti vloupání a odcizení vozidla a nouzové deaktivaci klíčku můžete rychle jednat. Na cestách Vás prostřednictvím aplikace informuje rozpoznávání kolizí. Kromě toho zvyšuje služba pomoci při odcizení vozidla pravděpodobnost získání Vašeho majetku zpět.
DIGITAL LIGHT s funkcí projekce PRE-SAFE® Im

PRE-SAFE® Impuls Side

Pokud nové GLC rozpozná nevyhnutelnou boční kolizi, provede PRE-SAFE® Impuls Side opatření pro přesunutí cestujících směrem ke středu vozidla. Tím vozidlo zmírní zatížení při nehodě.[1]
Dostupné za příplatek v sadě jízdních asistentů Plus
[1] Naše asistenční systémy řidiče a bezpečnostní systémy jsou pomocné prostředky a nezbavují Vás Vaší odpovědnosti jako řidiče. Dodržujte pokyny v návodu k obsluze a hranice systémů, které jsou v něm popsány.

Podvozek

AIRMATIC

Systém AIRMATIC umožňuje díky své plynulé regulaci tlumení u každého kola zvlášť obzvlášť hladké odvalování. Jezdíte tak velmi komfortně a do cíle dojedete odpočinutější. Podvozek se vzduchovým odpružením lze navíc v případě potřeby nadzvednout o 15 mm a automaticky se přizpůsobuje různým stavům naložení vozidla.
Systém je dostupný za příplatek se sadou Technik

Dvounapěťová síť vozidla 12/48 V

Nový vůz Mercedes-Benz GLC nabízí dvounapěťovou síť vozidla 12/48 V pro spalovací motory. Přídavné 48V energetické řízení vozidla jako krok na cestě k elektrifikaci přináší výhody v oblasti účinnosti, spotřeby a komfortu.

Jízdní program Offroad.

Prostřednictvím DYNAMIC SELECT můžete zvolit jízdní program Offroad: trakce, regulace brzd a vlastnosti pohonu se přizpůsobují jízdní situaci. Pokud je Vaše nové GLC vybaveno světlomety DIGITAL LIGHT, aktivuje se také terénní světlo světlometů.

Kokpit Offroad

Pouhým stisknutím tlačítka se centrální displej promění v atraktivní obrazovku ve vzhledu Offroad. Zde a také na displeji řidiče potěší Váš zrak názorné inscenace ukazatelů, nastavení a funkcí specifických pro jízdu v terénu.

Motor GLC 220 d 4MATIC (nafta)

Spotřeba a emise

Celková spotřeba energie dle WLTP (kombinovaná): 5,9 - 5,2 l/100km
Objem palivové nádrže / Z toho rezerv: 62 / 7 l
Celkové emise CO₂ dle WLTP (kombinované): 155 - 136 g/km
Emisní norma: Euro 6d-ISC-FCM
Dodávka paliva: Nafta

Motorizace

Zdvihový objem: 1 993 ccm
Točivý moment (Nm): 440 Nm
Výkon kW (koní): 145 kW (197 k)
Kompresní poměr: 15,5

Maximální rychlost a zrychlení

Maximální rychlost: 219 km/h
Zrychlení 0-100 km/h: 8 s
Výkon kW (koní): 145 kW (197 k)

Rozměry

Délka: 4 716 mm
Šířka včetně vnějších zrcátek: 2 076 mm
Šířka včetně sklopených vnějších zrcátek: 1 890 mm
Výška: 1 640 mm
Šířka: 2 076 mm
Rozchod kol vpředu: 1 627 mm
Rozchod kol vzadu: 1 640 mm
Rozvor: 2 888 mm
Průměr otáčení: 11,8 m

Pohonné ústrojí

Typ pohon: AWD
Název převodovky: Automatická 9stupňová převodovka 9G-TRONIC

Typ karoserie

Počet sedadel: 5
Počet dveří: 5
Součinitel odporu vzduchu: 0,289

Kola a pneumatiky

Pneumatiky / kola vpředu: 235/60 R18
Pneumatiky / kola vzadu: 235/60 R18

Hmotnosti a kapacity

Přípustná celková hmotnost vozidla: 2 550 kg
Pohotovostní hmotnos: 2 000 kg
Užitečná hmotnost: 550 kg
Max. hmotnost nebržděného přívěsu: 750 kg
Max. hmotnost bržděného přívěs: 2 500 kg
Maximální svislé zatížení tažného zařízení: 100 kg
Maximální zatížení střechy: 75 kg
Objem zavazadlového prostoru: 600 - 1 640 l

Motor GLC 200 4MATIC (benzín)

Spotřeba a emise

Celková spotřeba energie dle WLTP (kombinovaná): 8,2 - 7,4 l/100km
Objem palivové nádrže / Z toho rezerv: 62 / 7 l
Celkové emise CO₂ dle WLTP (kombinované): 186 - 167 g/km
Emisní norma: Euro 6d-ISC-FCM
Dodávka paliva: Benzín
 

Motorizace

Zdvihový objem: 1 999 ccm
Točivý moment (Nm): 320 Nm
Výkon kW (koní): 150 kW (204 k)
Kompresní poměr: 10

Maximální rychlost a zrychlení

Maximální rychlost: 221 km/h
Zrychlení 0-100 km/h: 7,8 s
Výkon kW (koní): 150 kW (204 k)

Rozměry

Délka: 4 716 mm
Šířka včetně vnějších zrcátek: 2 076 mm
Šířka včetně sklopených vnějších zrcátek: 1 890 mm
Výška: 1 640 mm
Šířka: 2 076 mm
Rozchod kol vpředu: 1 627 mm
Rozchod kol vzadu: 1 640 mm
Rozvor: 2 888 mm
Průměr otáčení: 11,8 m

Pohonné ústrojí

Typ pohon: AWD
Název převodovky: Automatická 9stupňová převodovka 9G-TRONIC

Typ karoserie

Počet sedadel: 5
Počet dveří: 5
Součinitel odporu vzduchu: 0,289

Kola a pneumatiky

Pneumatiky / kola vpředu: 235/60 R18
Pneumatiky / kola vzadu: 235/60 R18

Hmotnosti a kapacity

Přípustná celková hmotnost vozidla: 2 510 kg
Pohotovostní hmotnos: 1 925 kg
Užitečná hmotnost: 585 kg
Max. hmotnost nebržděného přívěsu: 750 kg
Max. hmotnost bržděného přívěs: 2 400 kg
Maximální svislé zatížení tažného zařízení: 100 kg
Maximální zatížení střechy: 75 kg
Objem zavazadlového prostoru: 600 - 1 640 l

Motor GLC 300 4MATIC (benzín)

Spotřeba a emise

Celková spotřeba energie dle WLTP (kombinovaná): 8,2 - 7,4 l/100km
Objem palivové nádrže / Z toho rezerv: 62 / 7 l
Celkové emise CO₂ dle WLTP (kombinované): 186 - 167 g/km
Emisní norma: Euro 6d-ISC-FCM
Dodávka paliva: Benzín Super
 

Motorizace

Zdvihový objem: 1 999 ccm
Točivý moment (Nm): 400 Nm
Výkon kW (koní): 190 kW (204 k)
Kompresní poměr: 10

Maximální rychlost a zrychlení

Maximální rychlost: 240 km/h
Zrychlení 0-100 km/h: 6,2 s
Výkon kW (koní): 190 kW (258 k)

Rozměry

Délka: 4 716 mm
Šířka včetně vnějších zrcátek: 2 076 mm
Šířka včetně sklopených vnějších zrcátek: 1 890 mm
Výška: 1 640 mm
Šířka: 2 076 mm
Rozchod kol vpředu: 1 627 mm
Rozchod kol vzadu: 1 640 mm
Rozvor: 2 888 mm
Průměr otáčení: 11,8 m

Pohonné ústrojí

Typ pohon: AWD
Název převodovky: Automatická 9stupňová převodovka 9G-TRONIC

Typ karoserie

Počet sedadel: 5
Počet dveří: 5
Součinitel odporu vzduchu: 0,291

Kola a pneumatiky

Pneumatiky / kola vpředu: 235/60 R18
Pneumatiky / kola vzadu: 235/60 R18

Hmotnosti a kapacity

Přípustná celková hmotnost vozidla: 2 510 kg
Pohotovostní hmotnos: 1 925 kg
Užitečná hmotnost: 585 kg
Max. hmotnost nebržděného přívěsu: 750 kg
Max. hmotnost bržděného přívěs: 2 400 kg
Maximální svislé zatížení tažného zařízení: 100 kg
Maximální zatížení střechy: 75 kg
Objem zavazadlového prostoru: 600 - 1 640 l

GLC 300 e 4MATIC

Nový vůz Mercedes-Benz GLC SUV s technologií plug-in hybrid nadchne vysokým výkonem, krátkými dobami nabíjení a elektrickým dojezdem vhodným pro každodenní jízdy.

Dojezd na elektrický pohon (WLTP): až 120 km
Doba nabíjení u rychlonabíjeích stanic*: 30 minut
Kombinovaná spotřeba: 0,6 - 0,8 l/100km

* Doba nabíjení odpovídá nabití z 10 na 80 % plného nabití při použití rychlonabíjecí stanice na stejnosměrný proud s napájecím napětím 400 V a elektrickým proudem minimálně 300 A.

GLC 300 e 4MATIC | WLTP | Kombinovaná spotřeba paliva: 0,6 – 0,8 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 14 – 19 g/km; spotřeba elektrického proudu kombinovaná: 24,0 – 26,8 kWh/100 km[1]

[1] Uvedené hodnoty byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření. Jedná se o „hodnoty CO2 podle WLTP“ ve smyslu čl. 2 č. 3 prováděcího nařízení (EU) 2017/1153. Hodnoty spotřeby paliva byly vypočítány na základě těchto hodnot. Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, nýbrž slouží pouze účelům srovnání jednotlivých typů vozidel. Hodnoty se liší v závislosti na zvolených příplatkových výbavách.

Vozidla plug-in hybrid
Nové GLC s technologií plug-in hybrid spojuje dojezd spalovacího motoru s dynamikou a účinností elektromotoru. Poslední jmenovaná přednost se stará o přídavný výkon při zrychlování nebo umožňuje jízdy po městě bez lokálních emisí.

Možnosti nabíjení
Nabíjejte svůj plug-in hybrid pomocí wallboxu Mercedes-Benz zcela jednoduše doma. Nabíjíte tak pohodlněji a Vaše vozidlo dosáhne během krátké doby plného elektrického dojezdu.

Nenašli jste všechny informace, které byste potřebovali?