Mercedes-Benz

EQB

Elektromobilita v nové dimenzi.


Zamluvte si ještě dnes svou zkušební jízdu.


Sestavte si svůj Mercedes-Benz dle Vašich představ.

423 km čistě elektrický dojezd (WLTP)
0 gramů emisí CO2
32 minut - nabíjení u rychlonabíjecích stanic

Linie výbavy

Vhodný design pro každého.

Progressive

Standardní linie výbavy Progressive nabízí exkluzivní výrazné prvky – mimo jiné pevný střešní nosič v leštěném hliníku.

Electric Art

Barevné akcenty v moderní růžové gold linie výbavy Electric Art přenášejí elektromobilitu také do interiéru.

Linie AMG

Obohacuje vůz EQB o sportovní geny: maska chladiče s černým panelem v designu dvou lamel specifická pro AMG.

Edition 1

Edition 1 s časově omezenou nabídkou propojuje v exteriéru prvky sady Night se stylingem AMG. Tento sportovní vzhled dotváří 20palcová kola AMG z lehké slitiny (50,8 cm). Podsvícený ozdobný prvek a modré prošití na sedadlech a dveřích vytváří v interiéru jasné akcenty: jsou symbolem elektromobility od Mercedes-EQ.

Prostor a flexibilita

Nabídka míst k sezení a objemu zavazadlového prostoru nového EQB je stejně variabilní a rozmanitá jako Váš život. Využijte flexibilitu podle potřeby: podle toho, zda s sebou chcete vzít více cestujících, nebo velká zavazadla – EQB je stvořeno s velkorysým prostorem.

Třetí řada sedadel se dvěma sedadly

Sklopná třetí řada sedadel nabízí místo až pro dvě další osoby s tělesnou výškou maximálně 1,65 m. Při kompletním sklopení třetí řady sedadel vznikne téměř rovná plocha – ideální pro naložení nejrůznějších přepravovaných předmětů.

Zadní sedadla s podélným nastavením a pomoc při nastupování a vystupování EASY-ENTRY

Zadní sedadla v EQB jsou nastavitelná v podélném směru, a zvyšují tak flexibilitu interiéru. Několika pohyby rukou lze sedadla ve druhé řadě posunout až o 140 mm.
Díky pomoci při nastupování a vystupování EASY-ENTRY lze vnější zadní sedadla dokonce ve spojení se třetí řadou sedadel posunout až o 220 mm dopředu a opěradla levého a středního sedadla nebo pravého sedadla sklopit dopředu – pro obzvláště pohodlný přístup ke třetí řadě sedadel.

Sada pro zavazadlový prostor

Standardní sada pro zavazadlový prostor nabízí řadu možností uložení: sítě a upínací pás v bočním obložení mimo jiné usnadňují upevnění nákladu.

HANDS-FREE ACCESS

Funkce HANDS-FREE ACCESS umožňuje komfortní a bezdotykové otevření dveří zavazadlového prostoru máchnutím mohou pod nárazník.

MBUX

Inteligentní multimediální systém je intuitivně ovladatelnou řídicí centrálou ve Vašem EQB.

Asistent MBUX v interiéru

Inovativní systém, který reaguje na Vaše pohyby: pohyby rukou a paží aktivujete vybrané funkce, jako například osvětlení vozidla. O zvýšení komfortu ovládání se stará dotyková obrazovka, jejíž ovládací prvky se zvýrazní, jakmile přiblížíte své ruce k displeji.

Ovládání hlasem

Dvě slova pro bezpočet přání: pomocí povelu „Ahoj Mercedesi“ aktivujete systém ovládání hlasem MBUX, který Vás poslouchá na slovo – máte přístup k nejrůznějším funkcím jako ovládání teploty, monitorování dojezdu a systémy předpovědi počasí. Systém ovládání přirozeným hlasem se dokáže učit a je průběžně aktualizován.

Dotykové ovládání

Ovládejte multimediální systém MBUX, jak sami chcete: ať už tlačítky dotykového ovládání na volantu, pomocí touchpadu ve středové konzole nebo pomocí velkého dotykového displeje s úhlopříčkou 26 cm (10,25“). Snadno srozumitelné symboly zajistí vysoký komfort ovládání.

Vzhledy zobrazení

Přizpůsobte si kokpit podle svých potřeb. Na plně digitálním displeji sdruženého přístroje si můžete podle nálady zvolit některý z následujících vzhledů zobrazení: Modern Classic, Sport nebo Progressive se změnou barvy podle zobrazených informací.

Head-up displej

Head-up displej jako součást sady inovativních funkcí MBUX promění čelní okno v digitální kokpit: virtuálně vytvořený obraz je promítán do přirozeného zorného pole řidiče – díky tomu si za jízdy zachováte přehled o důležitých informacích souvisejících s dopravní situací. Pro soustředěný a sportovní pocit z jízdy.

Temperování

Rozhodujte o teplotě v interiéru Vašeho EQB: díky temperování s inteligentním tepelným managementem může být Vaše vozidlo za chladných dnů zahříváno a v létě příjemně ochlazováno. Ještě pohodlnější je, když přes multimediální systém MBUX nebo přes aplikaci Mercedes me jednoduše předem nastavíte čas odjezdu.

Konektivita

Zažijte v EQB intuitivní konektivitu mezi Vámi, Vaším chytrým telefonem a Vaším vozidlem.

Integrace chytrého telefonu

Snadný a rychlý přístup k nejdůležitějším aplikacím Vašeho chytrého telefonu: díky integraci chytrého telefonu se Váš mobilní telefon propojí přes Apple CarPlay® a Android Auto® s multimediálním systémem, a zajistí tak komfortní ovládání během jízdy. Rychle a snadno můžete používat také aplikace od jiných poskytovatelů, jako např. Spotify.

Bezdrátové nabíjení

Nabíjení během jízdy: s induktivní nabíjecí plochou ve středové konzole dostupnou za příplatek bude Váš kompatibilní chytrý telefon bezdrátově nabíjen – nezávisle na modelu a značce.

Sady výbavy

Tři příplatkové, vzájemně na sebe navazující sady výbavy postupně rozšiřují řadu výrazných prvků z oblasti komfortu, bezpečnosti a techniky. Ceny jednotlivých sad výbavy se však nesčítají – na závěr zaplatíte přesně tu cenu sady, kterou si zvolíte.

Sada Advanced.

Sada Advanced doplní Vaše vozidlo o estetické a užitečné doplňky. V interiéru splývají dva brilantní displeje o úhlopříčce 26 cm (10,25") do širokoúhlého kokpitu a vytváří digitální řídicí centrálou. Kromě toho Vám různé asistenční systémy pomohou zachovat si přehled i ve stresujících situacích.
 • Širokoúhlý kokpit sestávající z media displeje a plně digitálního displeje sdruženého přístroje, z nichž každý má úhlopříčku obrazovky 26 cm (10,25")
 • Sada pro parkování se zpětnou kamerou pro couvání
 • Sada zrcátek
 • Asistent sledování mrtvého úhlu

Sada Advanced Plus.

S touto sadou získáte o poznání vyšší komfort. Jako doplněk k sadě Advanced obdržíte navíc komfortní sadu KEYLESS-GO. K Vašemu pohodlí během jízdy přispívá také dvouzónová automatická klimatizace THERMOTRONIC a kvalitní soundsystém Advanced, zatímco Váš chytrý telefon můžete bezdrátově nabíjet.
 • Systém bezdrátového nabíjení pro mobilní koncová zařízení
 • Automatická klimatizace THERMOTRONIC
 • Komfortní sada KEYLESS-GO
 • Soundsystém Advanced
 • Širokoúhlý kokpit sestávající z media displeje a plně digitálního displeje sdruženého přístroje, z nichž každý má úhlopříčku obrazovky 26 cm (10,25")
 • Sada pro parkování se zpětnou kamerou pro couvání
 • Sada zrcátek
 • Asistent sledování mrtvého úhlu

Sada Premium.

Tato sada pozvedne výbavu Vašeho Mercedesu na prvotřídní úroveň – jako doplněk obsahů sady Advanced a Advanced Plus. Například panoramatické posuvné střešní okno propouští do interiéru více světla nebo čerstvého vzduchu. Nabídku dotváří excelentní zvuk surround soundsystému Burmester® a sada pro parkování s kamerou 360°.
 • Sada pro parkování s kamerou 360°
 • Surround soundsystém Burmester®
 • Systém bezdrátového nabíjení pro mobilní koncová zařízení
 • Automatická klimatizace THERMOTRONIC
 • Komfortní sada KEYLESS-GO
 • Širokoúhlý kokpit sestávající z media displeje a plně digitálního displeje sdruženého přístroje, z nichž každý má úhlopříčku obrazovky 26 cm (10,25")
 • Sada zrcátek
 • Asistent sledování mrtvého úhlu

Příplatkové výbavy

Panoramatické posuvné střešní okno.

Ať už otevřené, nebo zavřené: díky panoramatickému posuvnému střešnímu oknu, které je dostupné za příplatek, zažijete fascinující pocit svobody a v interiéru si užijete příjemné světlé prostředí. Toto velkoryse pojaté posuvné střešní okno působí jedinečně také zvenčí, neboť dodává exteriéru lehkost a exkluzivitu.
Za slunečných dnů poskytne elektricky ovládaná sluneční roleta v případě potřeby stín. U zaparkovaného vozidla lze panoramatické posuvné střešní okno otevřít a zavřít také zvenku – pomocí klíčku s funkcemi „komfortní otevírání“ a „komfortní zavírání“.
 

Sada energizujícího komfortu Plus.

Nechte se povzbuzovat během jízdy: se sadou energizujícího komfortu budou analyzovány aktuální údaje jako dopravní situace, počasí nebo doba trvání jízdy a také Váš pocit pohody. Pomocí desetiminutových programů je aktivováno klimatizování, ambientní osvětlení, hudba a funkce sedadel jako vyhřívání nebo masáž (ne v kombinaci s linií AMG), což Vám zajistí vysoký komfort a také delší výkonnost za volantem.

Vyhřívání sedadla pro řidiče a spolujezdce.

Vyhřívání sedadla rychle zajistí příjemnou teplotu sedáku a opěradla. Intenzitu lze zvolit ve třech stupních.

Vyhřívání volantu.

Vyhřívaný multifunkční volant Vás bude za chladných dnů rozmazlovat příjemným zahřátím rukou, které je obzvláště rychlé, neboť vyhřívání volantu není závislé na vozidle.

Nastavitelné tlumení.

Intenzivnější radost z jízdy v zatáčkách nebo vyšší komfort na dlouhých trasách – podvozek s nastavitelným tlumením nabízí obě tyto přednosti. Přes DYNAMIC SELECT si můžete zvolit jízdní programy Sport, Comfort nebo Eco.

Elektricky nastavitelné sedadlo řidiče a spolujezdce s paměťovou funkcí.

S paměťovou funkcí můžete uložit a pohodlně zvolit až tři různé polohy sedadla. Přitom můžete sedadlo velmi jednoduše elektricky a plynule dodatečně seřídit. Pokud jste si vytvořili uživatelský profil, musíte ho aktivovat na centrálním displeji, abyste mohli načíst svá osobní nastavení.

Sada ortopedických sedadel.

Sada ortopedických sedadel přizpůsobí sedadlo pomocí většího nebo menšího množství vzduchu v bočnicích jako oblek střižený na míru. Pokud nastavíte opěradla tak, aby byla obzvlášť úzká, zlepší se boční opora pro sportovní jízdní manévry. Nafukovací komory zase vytváří masážní efekt v oblasti bederní páteře.

Ventilace sedadla řidiče a spolujezdce.

Ventilace sedadla odvětrává a ochlazuje přední sedadla. Za chladného počasí zajistí vyhřívání sedadla na sedáku a opěradle rychle příjemnou teplotu.

Asistenční systémy

Sada jízdních asistentů.

Vydejte se na cestu k autonomní jízdě: moderní systémy Vás přiměřeně situaci podporují při regulaci rychlosti, řízení a při nebezpečí kolize. Tímto způsobem lze snížit riziko nehody a cestující a účastníci silničního provozu jsou účinně chráněni. Do svého cíle tak dorazíte bezpečně a bez stresu.

Asistent dopravního značení.

Pomáhá Vám zachovat si přehled: asistent dopravního značení může díky inteligentnímu propojení údajů z kamery a mapových dat nejenom rozpoznávat rychlostní limity, zákazy předjíždění a jejich ukončení, nýbrž také zobrazovat zákazy vjezdu a varovat Vás před jízdou v protisměru.

Asistent sledování mrtvého úhlu.

Asistent sledování mrtvého úhlu za Vás pozorně sleduje situaci – zejména pokud aktivujete směrová světla. Systém Vás tak může opticky a akusticky varovat před bočními kolizemi s jinými účastníky silničního provozu v mrtvém úhlu. Systém zůstává bdělý i po jízdě a může Vás varovat, pokud otevřete dveře v nesprávném okamžiku.

Aktivní asistent jízdy v pruzích.

Pokud náhodně přejedete přerušovanou nebo plnou čáru, varuje Vás systém vibracemi volantu. U plné čáry, nebo pokud je jízdní pruh za přerušovanou čarou rozpoznán jako obsazený, zasáhne asistent navíc jednostranným brzděním.

Aktivní brzdový asistent.

Aktivní brzdový asistent Vám může pomoci zabránit nehodám s jinými účastníky silničního provozu v důsledku najetí zezadu. K tomu účelu nabízí systém kromě varovné funkce odstupu a varování před nárazem zejména podporu při brzdění podle situace – až po brzdění.

Aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC.

Aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC Vám podstatným způsobem usnadňuje řízení a je schopný automaticky regulovat odstup od vozidla jedoucího vpředu. Pokud se vozidlo například blíží k zatáčce, může systém předvídavě snížit rychlost jízdy.

Aktivní asistent rychlostního omezení.

Aktivní asistent rychlostního omezení Vám pomáhá dodržovat rychlostní omezení také v nepřehledných situacích. Kamera rozpoznává rychlostní omezení, která automaticky přebírá aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC a nastavuje je jako požadovanou rychlost – pro vyšší bezpečnost a komfort jízdy.

Determální tmavě tónovaná skla.

S tmavým tónováním zadních bočních oken a zadního okna zdůrazníte sportovní a individuální charakter. Cestující v zadní části a interiér jsou zároveň chráněni před zvědavými pohledy a přímým slunečním zářením.

Sada osvětlení

Světlomety LED High Performance.

Světlomety LED High Performance Vám nabízí vyšší bezpečnost v noci a nezaměnitelný, výrazný vzhled. Díky technologii LED osvítíte vozovku lépe než běžnými světlomety – a to při nižší spotřebě energie. Příjemná kvalita světla šetří Váš zrak. Neboť rovnoměrně jasné, teplé bílé světlo světlometů LED High Performance se blíží teplotě barvy denního světla více než halogenové světlomety.

Asistent adaptivních dálkových světel.

Systém aktivujete pomocí ovládání a poté využíváte výhod dalekého dosahu světlometů. Vždy, když asistent adaptivních dálkových světel neregistruje žádná vozidla vpředu nebo protijedoucí vozidla, rozsvítí dálková světla. S jeho pomocí můžete lépe vidět vozovku nebo rozpoznat nebezpečí. A navíc: nemusíte neustále sami přepínat na potkávací světla.

Parkování

Sada pro parkování s kamerou 360°.

Zaparkujte pohodlně. Dvojice sestávající z aktivního parkovacího asistenta a kamery 360° Vás podporuje již při hledání parkovacího místa a následně také při parkování, výjezdu z parkovacího místa a manévrování. Zaujme především náhledem celého okolí díky kameře 360°, včetně virtuálního pohledu z ptačí perspektivy.

Sada pro parkování se zpětnou kamerou pro couvání.

S touto sadou zvládnete s přehledem zaparkovat i na úzká parkovací místa. Komfortní funkce: aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC pro Vás nejdříve vyhledává vhodné parkovací místo a následně asistuje při parkování. Více klidu je také heslem pro zpětnou kameru pro couvání, která díky přehledu o dění za vozidlem dokáže zabránit drahým opravám poškozených plechů.

Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC

Parkovací asistent PARKTRONIC Vás podporuje při parkování a pojíždění. Ultrazvukové snímače sledují oblast před Vaším vozidlem a za ním. Optické a akustické pokyny Vám pomohou lépe odhadnout odstup od rozpoznaných překážek a vyvarovat se nepříjemným škodám vzniklým při parkování.

Komplexní bezpečnost

Systém PRE-SAFE®.

Systém PRE-SAFE® pro Vás využívá čas před hrozící nehodou. Řada opatření přitom může snížit zatížení cestujících vznikající při nehodě. Inovativní PRE-SAFE® Sound generuje v reproduktorech šum a může spustit ochranný reflex: Váš sluch se na krátkou dobu odpojí, čímž se chrání před hlasitými zvuky nárazu.

Kolenní airbag.

Kolenní airbag může ochránit Vaše nohy při závažném předním nárazu před kontaktem se sloupkem řízení nebo s přístrojovou deskou. Tímto způsobem lze zabránit zranění nebo zmírnit jeho následky. Přitom se během tisícin sekundy rozvine vzduchový polštář a stabilizuje celé tělo. Celý zádržný systém včetně bezpečnostního pásu tedy pracuje v dokonalé souhře.

Boční airbagy v zadní části.

Boční airbagy v zadní části mohou ochránit hrudní oblast cestujících na vnějších zadních sedadlech při závažném bočním nárazu. Spolu se standardními okenními airbagy tak máte k dispozici vysoký ochranný potenciál pro zabránění zraněním, případně zmírnění jejich následků. K tomu účelu se mezi stranou dveří a cestujícím vytvoří vzduchový polštář.

Ochrana vozidla URBAN GUARD*.

Sada ochrany vozidla URBAN GUARD nabízí kompletní monitorování. Zahrnuje ochranu proti vloupání a odcizení vozidla a také ochranu proti odtažení, která dokáže rozpoznat změny polohy vozidla. Optické a akustické varování se spustí také v důsledku pohybů v interiéru. Rozpoznání odcizení a kolize při parkování od Mercedes me Vás v takovém případě informuje prostřednictvím aplikace.
* Pro využívání služeb je nutná registrace na portálu Mercedes me a odsouhlasení uživatelských podmínek služeb Mercedes me connect. Navíc musí být příslušné vozidlo propojeno s uživatelským účtem. Po uplynutí prvotní doby platnosti lze služby za poplatek prodloužit. První aktivace služeb je možná do jednoho roku od první registrace nebo zprovoznění zákazníkem – v závislosti na tom, co nastane dříve

Systém tísňového volání Mercedes-Benz.

Systém tísňového volání Mercedes-Benz může v případě nouze poskytnout rozhodující časovou výhodu. Přes komunikační modul s vlastní SIM kartou je při rozpoznání nehody automaticky spuštěno tísňové volání, které může zkrátit čas do příjezdu záchranných složek. Tísňové volání pro zajištění pomoci lze spustit také manuálně.

TIREFIT.

Rychlé přechodné řešení při drobném defektu pneumatiky. Defekt pneumatiky vzniklý najetím na hřebík nebo střepy utěsní těsnicí prostředek aplikovaný pomocí vzduchového kompresoru. Díky tomu můžete pokračovat v jízdě do nejbližšího servisu rychlostí až 80 km/h.

Pneumatiky s možností nouzové jízdy po defektu.

Zachovejte si mobilitu i při ztrátě tlaku vzduchu v jedné nebo více pneumatikách. Díky zesílené boční stěně pneumatik můžete s vozidlem odjet z nebezpečných oblastí, např. tunelů nebo dálnic a zamířit do nejbližšího servisu. Podle naložení lze jet až do vzdálenosti 80 kilometrů maximální rychlostí 80 km/h.

Jízdní výkon

Síly, které lze změřit.

Díky plnému točivému momentu dostupnému již při rozjezdu dokáže EQB bez problémů zrychlit – a tím zajistit fascinující potěšení z jízdy na elektrický pohon. Vysoké hodnoty výkonu navíc umožňují mimořádnou jízdní dynamiku.
 • Výkon 168 - 215 kW
 • Točivý moment 390 - 520 Nm při ot./min
 • Maximální rychlost 160 km/h

Elektrické hnací ústrojí

Síla elektřiny v kompaktní podobě.

Jízdní dynamiku elektrického pohonu zajišťují u EQB dva výkonné motory: asynchronní motor na přední nápravě a synchronní motor s trvalým magnetem na zadní nápravě. Spolu s chladicí soustavou, výkonovou elektronikou a jednostupňovou převodovkou s pevným převodem včetně diferenciálu tvoří optimálně integrovanou, kompaktní jednotku – elektrické hnací ústrojí (eATS).
 • 2 motory
 • 4 jízdní programy

Akumulátor

Nejdůležitější součást vozu EQB.

Vysokonapěťový lithium-iontový akumulátor je centrálním zásobníkem energie pro elektrický pohon vozu EQB a poskytuje využitelný obsah energie 66,5 kWh. Je umístěn v několika modulech v podlaze vozidla, což je výhodné z hlediska těžiště a prostorově úsporného uspořádání. Kromě toho se v přední části nachází ochranný štít, který může zásobník energie ochránit před vniknutím cizích těles. Speciální garance pro vysokonapěťový akumulátor, jako například certifikát akumulátoru s příslibem výkonu až na osm let, respektive do ujetí 160 000 kilometrů, zaručují dlouhodobé potěšení z jízdy.
 • 66,5 kWh max. obsah energie
 • 367 V maximální napětí
 • 187,5 Ah jmenovitá kapacita

Inteligentní tepelný management

Efektivní tepelný management nového EQB.

S důmyslným tepelným managementem a tepelným čerpadlem nabízí EQB vysoký komfort klimatizování: řada inovativních detailů, jako využití zbytkového tepla, zajišťuje vysokou účinnost a dlouhý dojezd.

Pohon všech kol

Pro lepší trakci a ještě větší potěšení z jízdy.

Plně variabilní pohon všech kol 4MATIC zajistí suverénní jízdní vlastnosti i na nezpevněném povrchu. Systém zlepšuje trakci a jízdní stabilitu – pro vyšší bezpečnost dokonce i za mokra, na sněhu a náledí. Kromě toho je 4MATIC technickým základem pro dynamické jízdní vlastnosti vozu EQB, a zaručuje tak ještě větší potěšení z jízdy.

Nenašli jste všechny informace, které byste potřebovali?