Mercedes-Benz

EQA

Určené pro novou generaci.


Zamluvte si ještě dnes svou zkušební jízdu.


Sestavte si svůj Mercedes-Benz dle Vašich představ.

429 km čistě elektrický dojezd (WLTP)
0 gramů emisí CO2
32 minut nabíjení u rychlonabíjecích stanic

Linie výbavy

Individuální design pro speciální požadavky.

Progressive

Standardní linie výbavy Progressive nabízí exkluzivní výrazné prvky, mimo jiné pevný střešní nosič v leštěném hliníku.

Electric Art

S linií výbavy Electric Art je elektromobilita v interiéru zřejmá mimo jiné díky barevným akcentům v moderní barvě růžová gold.

Linie AMG

Linie AMG přináší sportovně laděné výrazné prvky, mimo jiné pomocí masky chladiče s černým panelem specifické pro AMG v designu dvou lamel.

Sady výbavy

Příplatkové výbavy pro speciální požadavky.

Sada Advanced

Sada Advanced doplní Vaše vozidlo o estetické a užitečné doplňky. V interiéru splývají dva brilantní displeje o úhlopříčce 26 cm (10,25 palců) do širokoúhlého kokpitu. S asistentem sledování mrtvého úhlu, sadou zrcátek a sadou pro parkování se zpětnou kamerou pro couvání si navíc zachováte přehled i v náročných situacích.
 • Širokoúhlý kokpit, sestávající z media displeje a plně digitálního displeje sdruženého přístroje, z nichž každý má úhlopříčku obrazovky 26 cm (10,25")
 • Sada pro parkování se zpětnou kamerou pro couvání
 • Sada zrcátek
 • Asistent sledování mrtvého úhlu

Sada Advanced Plus

S touto sadou získáte o poznání vyšší komfort. Jako doplněk k sadě Advanced obdržíte navíc komfortní sadu KEYLESS-GO. K Vašemu pohodlí během jízdy přispívá také dvouzónová automatická klimatizace THERMOTRONIC a kvalitní soundsystém Advanced. Mezitím bezdrátově nabíjíte svůj chytrý telefon.
 • Automatická klimatizace THERMOTRONIC
 • Komfortní sada KEYLESS-GO
 • Soundsystém Advanced
 • Systém bezdrátového nabíjení pro mobilní koncová zařízení
 • Širokoúhlý kokpit, sestávající z media displeje a plně digitálního displeje sdruženého přístroje, z nichž každý má úhlopříčku obrazovky 26 cm (10,25")
 • Sada pro parkování se zpětnou kamerou pro couvání
 • Sada zrcátek
 • Asistent sledování mrtvého úhlu

Sada Premium

Tato sada pozvedne výbavu Vašeho Mercedesu na prvotřídní úroveň – jako doplněk obsahů sady Advanced a Advanced Plus. Například panoramatické posuvné střešní okno propouští do interiéru více světla nebo čerstvého vzduchu. Nabídku dotváří praktická sada pro parkování s kamerou 360°.
 • Panoramatické posuvné střešní okno
 • Sada pro parkování s kamerou 360°
 • Soundsystém Advanced (853)
 • Automatická klimatizace THERMOTRONIC
 • Komfortní sada KEYLESS-GO
 • Systém bezdrátového nabíjení pro mobilní koncová zařízení
 • Širokoúhlý kokpit, sestávající z media displeje a plně digitálního displeje sdruženého přístroje, z nichž každý má úhlopříčku obrazovky 26 cm (10,25")
 • Sada zrcátek
 • Asistent sledování mrtvého úhlu

MBUX

Inteligentní multimediální systém.

Asistent MBUX v interiéru

Vychutnejte si komfort bezdotykového ovládání: tento inovativní systém rozpozná a interpretuje Vaše pohyby rukou a paží. Vybrané funkce tak lze aktivovat doslova obratem ruky. Jakmile se Vaše ruka přiblíží k dotykové obrazovce nebo touchpadu, zobrazí asistent MBUX v interiéru určité ovládací prvky na media displeji zvětšeně nebo je zvýrazní.

Ovládání hlasem

Řekněte „Ahoj Mercedesi“ a systém MBUX bude připraven plnit Vaše přání. Osobní profily, funkce prognóz a také WiFi hotspot zcela nově definují pojem digitální zesíťování. Díky schopnosti rozumět přirozené řeči poslouchá LINGUATRONIC systému MBUX téměř na slovo.

Dotykové ovládání

Ovládejte multimediální systém MBUX tak, jak právě chcete. Velmi intuitivní je dotyková funkce media displeje – lehce srozumitelné symboly Vás navedou přímo k cíli. Nebo své povely můžete zadat přes ergonomická tlačítka dotykového ovládání.

Vzhledy zobrazení

Vy rozhodujete, jaké informace Vám inteligentní multimediální systém zobrazí. A také určujete vzhled: Modern Classic, Sport nebo při vzhledu Progressive dokonce s informativní změnou barvy. Vzhled zobrazení na plně digitálním displeji sdruženého přístroje si vybíráte podle nálady.

Konektivita

V EQA zažijete intuitivní konektivitu. Tímto způsobem se z Vás, Vašeho telefonu a vozidla stane jeden celek.

Integrace chytrého telefonu*

Integrace chytrého telefonu propojuje mobilní telefon prostřednictvím aplikací Apple® CarPlay® a Android Auto® s mediálním systémem. Tímto způsobem získáte pohodlný přístup k nejdůležitějším aplikacím Vašeho chytrého telefonu. Rychle a snadno můžete používat také aplikace od jiných poskytovatelů, jako např. Spotify.
* Tato výbava je Vám k dispozici jako výbava on-demand také pro pozdější aktivaci. K tomu je nutná registrace na portálu Mercedes me a také odsouhlasení uživatelských podmínek pro služby Mercedes me connect a minimálně dočasné propojení vozidla a uživatelského účtu. Dalším předpokladem pro aktivaci je datové připojení k vozidlu a příslušná výbava ve vozidle. Poté je zvolená výbava on-demand ve vozidle aktivována a lze ji trvale používat. A to i v případě, že potom služby Mercedes me connect vypovíte a přerušíte propojení vozidla s uživatelským účtem. Veškeré informace týkající se technických předpokladů zjistíte prostřednictvím Mercedes me nebo u svého autorizovaného partnera Mercedes-Benz.

Bezdrátové nabíjení

Z doby jízdy se stává doba nabíjení – stačí chytrý telefon jednoduše položit na jeho stálé místo v příručním odkládacím prostoru a začne se bezdrátově nabíjet. Bezdrátově mohou být nabíjeny všechny kompatibilní chytré telefony bez ohledu na model a značku.

Příplatkové výbavy

Více výrazných prvků pro Vaše EQA.

Panoramatické posuvné střešní okno

Ať už otevřené, nebo zavřené: díky panoramatickému posuvnému střešnímu oknu, které je dostupné za příplatek, zažijete fascinující pocit svobody a v interiéru si užijete příjemné světlé prostředí. Toto velkoryse pojaté posuvné střešní okno působí jedinečně také zvenčí, neboť dodává exteriéru lehkost a exkluzivitu.
Za slunečných dnů poskytne elektricky ovládaná sluneční roleta v případě potřeby stín. U odstaveného vozidla lze panoramatické posuvné střešní okno otevřít a zavřít také zvenku – pomocí klíčku s funkcemi „komfortní otevírání“ a „komfortní zavírání“.

Vyhřívání sedadla pro řidiče a spolujezdce.

Příjemné teplo a tím vysoký komfort sezení a cestování. Za chladného počasí nebo podle Vašich osobních preferencí zajistí vyhřívání sedadel na sedácích a opěradlech rychle příjemnou teplotu. Intenzitu lze zvolit ve třech stupních. Inteligentní a komfortní funkce: vyhřívání sedadel se postupně automaticky vypne.

Sada energizujícího komfortu Plus.

Nechte se povzbuzovat za jízdy: desetiminutové programy řídí klimatizování, ambientní osvětlení, hudbu a funkce sedadla, jako vyhřívání nebo masáž (masáž ne v kombinaci s linií AMG).

Vyhřívání volantu.

Vyhřívaný multifunkční volant Vás bude za chladných dnů rozmazlovat příjemným zahřátím rukou, které je obzvláště rychlé, neboť vyhřívání volantu není závislé na vozidle.

Nastavitelné tlumení.

Intenzivnější prožitek jízdy v zatáčkách nebo vyšší komfort na dlouhých trasách – podvozek s nastavitelným tlumením nabízí obojí. Pomocí spínače DYNAMIC SELECT zvolíte program a tím i charakteristiku nastavení.

Elektricky nastavitelné sedadlo řidiče a spolujezdce s paměťovou funkcí.

Paměťová funkce pro Vás uloží ideální polohu sedadla řidiče a spolujezdce, vnějších zpětných zrcátek a head-up displeje. Stisknutím tlačítka tak mohou ihned vyvolat své nastavení až tři osoby na každé straně.

Sada ortopedických sedadel.

Sada ortopedických sedadel přizpůsobí sedadlo pomocí většího nebo menšího množství vzduchu v bočnicích jako oblek střižený na míru. Elektricky nastavitelná bederní opěrka poskytuje páteři dodatečnou oporu.

Ventilace sedadla řidiče a spolujezdce.

Ventilace sedadla odvětrává a ochlazuje přední sedadla. Za chladného počasí zajistí vyhřívání sedadla na sedáku a opěradle rychle příjemnou teplotu.

Sada inovací MBUX

Digitální řídicí centrála pro Váš interiér: s touto sadou rozšíříte funkční spektrum kokpitu a multimediálního systému MBUX. Kombinace inovativních a osvědčených výbav, jako head-up displej a asistent v interiéru, Vám nabízí ideální předpoklady pro komfortní ovládání.

Tažné zařízení se stabilizací přívěsu ESP®.

S touto praktickou výbavou můžete jak připojit přívěs, tak i namontovat nosič jízdních kol. Tažné zařízení je velmi snadno připravené k použití.

Rozšířená realita MBUX pro navigaci.

Pomocí techniky rozšířené reality jsou do obrazu přenášeného kamerou integrovány grafické navigační a dopravní informace.

Multifunkční sportovní volant.

Multifunkční sportovní volant v kůži nappa s ovládacími prvky v chromu a s oblastmi úchopu v mikrovláknu DINAMICA je při rychlých změnách směru vysněným partnerem pro dynamickou jízdu.

Orientační osvětlení s projekcí loga značky.

Orientační osvětlení promítá logo značky v technologii LED vedle otevřených předních dveří. Pomocí tohoto přídavného světla zvýšíte komfort nastupování a vystupování.

Pneumatiky s možností nouzové jízdy po defektu.

Zůstaňte mobilní i při ztrátě tlaku vzduchu v pneumatice: díky zesíleným bočnicím můžete bezpečně opustit oblast nebezpečí a zamířit do nejbližšího servisu.

Vyhřívané ostřikovače oken.

Vyhřívané ostřikovače oken mohou mimo jiné zabránit typickému zamrzání oken v zimě. Své čelní okno tak můžete optimálně čistit.

Dělicí síť.

Tato výbava Vás dokáže ochránit před nedostatečně upevněnými předměty v zavazadlovém prostoru. Manipulace s dělicí sítí je přitom velmi snadná. Můžete ji namontovat a opět odmontovat několika pohyby rukou.

Asistenční systémy

Asistent sledování mrtvého úhlu

Asistent sledování mrtvého úhlu za Vás pozorně sleduje situaci – zejména pokud aktivujete směrová světla. Systém Vás tak může opticky a akusticky varovat před bočními kolizemi s jinými účastníky silničního provozu v mrtvém úhlu. Systém zůstává bdělý i po jízdě a upozorní Vás v případě, že otevřete dveře v nesprávném okamžiku.

Asistent dopravního značení.

Pomáhá Vám zachovat si přehled: asistent dopravního značení může díky inteligentnímu propojení údajů z kamery a mapových dat nejenom rozpoznávat omezení rychlosti, zákazy předjíždění a jejich ukončení. Zobrazuje i zákazy vjezdu a varuje Vás před jízdou v protisměru.

Aktivní asistent jízdy v pruzích

Pokud náhodně přejedete přerušovanou nebo plnou čáru, varuje Vás systém vibracemi volantu. U plné čáry, nebo pokud je jízdní pruh za přerušovanou čarou rozpoznán jako obsazený, zasáhne asistent navíc jednostranným brzděním.

Sada jízdních asistentů

Vydejte se na cestu k autonomní jízdě: nejmodernější systémy Vás přiměřeně situaci mohou podpořit při regulaci rychlosti, řízení a nebezpečí kolize. Tím lze snížit riziko nehody a cestující a účastníci silničního provozu jsou účinně chráněni. Do svého cíle tak dorazíte pohodlně a bezpečně.

Aktivní brzdový asistent

Aktivní brzdový asistent Vám může pomoci zabránit nehodám s jinými účastníky silničního provozu v důsledku najetí zezadu. K tomu účelu nabízí systém kromě varovné funkce odstupu a varování před nárazem zejména podporu při brzdění podle situace – až po brzdění.

Sada osvětlení

Světlomety LED High Performance.

Světlomety LED High Performance Vám nabízí vyšší bezpečnost v noci a nezaměnitelný, výrazný vzhled. Díky technologii LED osvítíte vozovku lépe než běžnými světlomety – a to při nižší spotřebě energie.

Asistent adaptivních dálkových světel.

Systém aktivujete pomocí ovládání a poté využíváte výhod dalekého dosahu světlometů. Vždy, když asistent adaptivních dálkových světel neregistruje žádná vozidla vpředu nebo protijedoucí vozidla, rozsvítí dálková světla. S jeho pomocí můžete lépe vidět vozovku nebo rozpoznat nebezpečí. A navíc: nemusíte neustále sami přepínat na potkávací světla.

Parkování

Sada pro parkování s kamerou 360°.

Suverénní manévrování, asistované parkování: díky výhledu do všech stran bez problémů zvládnete zaparkovat i na úzká nebo křivolaká parkovací místa. S kamerou 360° máte přehled o všem kolem Vašeho vozidla. Virtuální pohled z ptačí perspektivy Vám inteligentním způsobem ukazuje, kde se nacházíte.

Sada pro parkování se zpětnou kamerou pro couvání.

Zaparkujte snadno i na úzká parkovací místa. Kombinace parkovacího asistenta PARKTRONIC a zpětné kamery pro couvání Vás podporuje při parkování, vyjíždění z parkovacího místa a manévrování. Díky lepšímu přehledu můžete suverénně manévrovat a případně zabránit nepříjemnému poškození vozidla při parkování.

Komplexní bezpečnost

Systém PRE-SAFE®.

Systém PRE-SAFE®* pro Vás využívá čas před hrozící nehodou. Řada opatření přitom může snížit zatížení cestujících vznikající při nehodě. Inovativní systém PRE-SAFE® Sound generuje z reproduktorů šum a vyvolává ochranný reflex lidského ucha: Váš sluch přestane na krátkou dobu vnímat, čímž se chrání před škodlivými hlasitými zvuky nárazu.

Kolenní airbag.

Kolenní airbag může ochránit Vaše nohy při závažném předním nárazu před kontaktem se sloupkem řízení nebo s přístrojovou deskou. Tímto způsobem lze zabránit zranění nebo zmírnit jeho následky. Přitom se během tisícin sekundy rozvine vzduchový polštář a stabilizuje celé tělo. Celý zádržný systém včetně bezpečnostního pásu tak pracuje v dokonalé souhře.

Boční airbagy v zadní části

Boční airbagy v zadní části chrání hrudní oblast cestujících na zadních sedadlech při závažném bočním nárazu. Spolu se standardními okenními airbagy tak máte k dispozici vysoký ochranný potenciál pro zabránění zraněním, případně zmírnění jejich následků. K tomu účelu se mezi stranou dveří a cestujícím vytvoří vzduchový polštář.

Ochrana vozidla URBAN GUARD*

Sada ochrany vozidla URBAN GUARD nabízí kompletní monitorování. Zahrnuje ochranu proti vloupání a odcizení vozidla a také ochranu proti odtažení, která dokáže rozpoznat změny polohy vozidla. Optické a akustické varování se spustí také v důsledku pohybů v interiéru. Rozpoznání odcizení a kolize při parkování od Mercedes me Vás v takovém případě informuje prostřednictvím aplikace.
* Pro využívání služeb je nutná registrace na portálu Mercedes me a odsouhlasení uživatelských podmínek pro služby Mercedes me connect. Navíc musí být příslušné vozidlo propojeno s uživatelským účtem. Po uplynutí prvotní doby platnosti lze služby za poplatek prodloužit. První aktivace služeb je možná do jednoho roku od první registrace nebo zprovoznění zákazníkem – v závislosti na tom, co nastane dříve
 

Jízdní výkon

Rozvinutí síly již od první sekundy.

O skvělý požitek z jízdy se starají obdivuhodné hodnoty výkonu a bezproblémové zrychlení elektromobilu.
 • 140 kW jmenovitý výkon
 • 375 Nm jmenovitý točivý moment při ot./min.
 • 160 km/h maximální rychlost

Elektrické hnací ústrojí

Kompaktní jednotka, která Vám zajistí pohyb vpřed.

Za svůj atletický výkon vděčí EQA svému elektrickému hnacímu ústrojí.
Model EQA je dostupný v různých výkonových stupních: vyberte si podle svých potřeb mezi EQA 250, EQA 300 4MATIC nebo EQA 350 4MATIC.
U EQA 250 je elektrický asynchronní motor umístěn na přední nápravě. Spolu s chladicí soustavou, výkonovou elektronikou a jednostupňovou převodovkou s pevným převodem včetně diferenciálu tvoří optimálně integrovanou, kompaktní jednotku – elektrické hnací ústrojí (eATS). U modelů s pohonem všech kol 4MATIC je navíc doplněn o druhé elektrické hnací ústrojí na zadní nápravě. Plynulé rozdělení síly zlepšuje trakci při sportovním způsobu jízdy a na nezpevněném povrchu.
EQA 250: spotřeba elektrického proudu v kWh/100 km (kombinovaná): 15,7; emise CO2 v g/km (kombinovaný provoz): 0.[2] [3]
EQA 300 4MATIC: spotřeba elektrického proudu v kWh/100 km (kombinovaná): 15,8; emise CO2 v g/km (kombinovaný provoz): 0.[2] [3]
EQA 350 4MATIC: spotřeba elektrického proudu v kWh/100 km (kombinovaná): 15,8; emise CO2 v g/km (kombinovaný provoz): 0.[2] [3]

Akumulátor

Centrální zásobník energie s vysokou kapacitou.

Vysokonapěťový lithium-iontový akumulátor je výkonným srdcem modelu EQA. Zahrnuje pět modulů a jmístěn pod kabinou pro cestující uprostřed vozidla.
 • 66,6 kWh obsah energie
 • 367 V maximální napětí
 • 187,5 Ah jmenovitá kapacita

Tepelný management

Tepelný management s tepelným čerpadlem ve standardní výbavě.

Se standardní automatickou klimatizací nabízí EQA vysoký komfort klimatizování. Proto je vybaveno důmyslným tepelným managementem s tepelným čerpadlem ve standardní výbavě. Spolu s řadou inovativních detailů, jako využití zbytkového tepla elektrického pohonu, je tento systém dimenzován na vysokou účinnost, a tudíž na co nejdelší dojezd.

Pohon všech kol

Pohon všech kol do každého počasí.

Plně variabilní pohon všech kol 4MATIC zajistí suverénní jízdní vlastnosti i při náročných podmínkách na silnici. Systém zlepšuje trakci a jízdní stabilitu – pro vyšší bezpečnost i za mokra, na sněhu a náledí. Kromě toho je 4MATIC technickým základem pro dynamické jízdní vlastnosti vozu EQA.

Nenašli jste všechny informace, které byste potřebovali?