Mercedes-Benz

Nové CLS kupé

Užitečné odkazy

Skladové vozy

Vozy ihned k odběru.

Konfigurátor

Nakonfigurujte si svoji Třídu B

První koncept CLS představila značka Mercedes-Benz již v roce 2003. Aktuálně se jedná již o třetí generaci CLS a nejnovější model kombinuje eleganci a dynamiku kupé s komfortem a praktičností sedanu. Tento model se vyznačuje agresivnější přídí a robustní maskou. Svažující se střecha pak doprovází elegantně uhlazenou záď.

Již základní výbava CLS je však velmi bohatá. Nechybí LED světlomety, 18“ kola z lehkých slitin, bezpečnostní asistenti či elegantní osvětlení interiéru. Řidič si také může vybrat z šestice programů tzv. Energizing Comfort Control, které mu ve voze utvoří specifickou atmosféru na přání.  Ovlivňují vůně, masáž sedaček, osvětlení či hudbu. Jeden z režimů se jmenuje např. Teplo, při kterém Vás obklopuje příjemné teplo z vyhřívaných sedadel a panelů se žlutooranžovým světlem.

CLS si řadu technologií vypůjčilo od vlajkové třídy S, již v základu nalezneme asistenty pro brzdění, udržení jízdního pruhu, varování před hrozící srážkou a nově je součástí výbavy i asistent, jenž připraví lidský sluch na hluk v případě hrozící nehody.

Posádka se bude moci těšit také na nejnovější generace infotainmentu či konektivita s chytrým telefonem prostřednictvím Mercedes-Benz Link a nechybí ani bezdrátové nabíjení. K nastavování jednotlivých funkcí poslouží touchpad na středové konzole s funkcí zpětné vazby řidiči. Klasickým budíkům v kapličce odzvonilo, CLS sází na stále tradičnější velký digitální štít, jenž zpoza volantu pokračuje až do středu palubní desky.

O pohon se starají zcela nové benzinové a naftové šestiválce. Základem je jednotka 350 d s výkonem 210 kW a točivým momentem 600 N.m. Paleta motorů pokračuje vznětovým 400 d s 250 kW a točivým momentem 700 N.m. Vrcholem současné nabídky je zážehový třílitr s výkonem 270 kW, jenž umí krátkodobě navýšit výkon o 16 kW a točivý moment o 250 N.m.

Zároveň je osazen úspornou funkcí jízdy bez spalovacího motoru, která je označována jako „plachtění“, čímž dojde ke znatelné úspoře paliva. Později se nabídka rozroste o dvoulitrové čtyřválce a verzi AMG.