Mercedes-Benz

Představena nová třída S

02.05.2017

premiéra vozu pro rok 2017
Na Auto Shanghai byla představena další novinka - nová třída S. Jedná se o vůz současných proporcí, avšak s novými technologiemi, motory, novým volantem a dalšími prvky. Podívejte se na fotky tohoto nového vozu třídy S.
Podívejte se na fotky tohoto vozu v naší fotogalerii http://www.suw.cz/cz/fotogalerie/nova-trida-s-2018-22
nebo na video trailer na https://youtu.be/AxIBlwE7ZHs
Automobilový etalon hospodárnosti a komfortu
Nová třída S s rozsáhlými novinkami oslavila světovou premiéru na autosalonu Auto Shanghai. Mezi její skvosty patří paleta zcela nových, velmi hospodárných motorů s řadou inovativních technických řešení pro elektrifikaci hnacího řetězce. Intelligent Drive navíc činí další krok směrem k autonomní jízdě. A v interiéru stanovuje neohrožená jednička v prémiovém segmentu nová měřítka z hlediska komfortu a příjemného prostředí pro cestování. Proces uvádění nové třídy S na evropské trhy bude zahájen v červenci.
Pro novou třídu S je plánováno několik nových motorů: řadové šestiválce ve vznětové i zážehové verzi, jakož i nový zážehový motor V8 Biturbo. Mercedes-Benz kromě toho připravuje hybridní verzi s možností vnějšího nabíjení a dojezdem cca 50 kilometrů při využití výhradně elektrického pohonu. Světovou premiéru slaví v nové třídě S zároveň také progresivní technika, jako je integrovaný spouštěč-generátor ISG (Integrierter Starter-Generator) s 48V elektrickou sítí a elektrické přídavné dmychadlo eZV (elektrischer Zusatzverdichter).
Vrcholný model Mercedes-Benz činí další velký krok k autonomní jízdě a posouvá Intelligent Drive na ještě vyšší úroveň. Adaptivní tempomat DISTRONIC a aktivní asistent řízení podporují nyní řidiče při udržování bezpečného odstupu a dělají řízení ještě komfortnější, protože oba systémy nyní automaticky přizpůsobují rychlost jízdy v zatáčkách nebo před křižovatkami.
Světlomety MULTIBEAM LED a dálková světla ULTRA RANGE promění noc v den. Dalšími výjimečnými systémy nové třídy S jsou ROAD SURFACE SCAN, předvídavé rozpoznávání nerovností vozovky, a funkce CURVE, která zajišťuje naklánění vozidla do zatáčky proti odstředivé síle.