Mercedes-Benz

Péče o vozidlo

Originální oleje Mercedes-Benz šetří Vaše náklady

Za vším stojí naši vědci a inženýři, kteří mají potřebné odborné znalosti a rozsáhlé zkušenosti s vývojem našich motorů.

Proto se naši vývojáři intenzivně podíleli na vývoji speciálních maziv pro naše vozidla: originálních olejů Mercedes–Benz. Hlavní funkcí oleje je snížit mechanické tření: mezi pevnými a pohyblivými částmi motoru se vytváří olejový film.

Tento olejový film vykazuje vysokou viskozitní stálost, přičemž je vystaven velkým třecím a tlakovým silám. Současně musí odolávat extrémním teplotám vznikajícím při spalování zejména v prostoru hlavy válců motoru. Náš motorový olej je dokonale přizpůsoben tomuto mechanickému a tepelnému zatížení. Jeho pečlivě vybrané základní suroviny a aditiva odpovídají nejvyšším standardům kvality, které demonstruje každý motor Mercedes-Benz – zajištění vynikající účinnosti a výkonnosti.

Originální oleje Mercedes-Benz jsou vyvinuty, zkoušeny a schváleny přímo výrobcem vozidla. Nákladní vozidla Mercedes-Benz a jejich motory představují technickou a inovativní špičku, což se projevuje například v mimořádné úspornosti ve spotřebě paliva. Tento potenciál bude plně využit pouze při použití špičkového oleje uzpůsobeného pro novou generaci motorů. Originální oleje Mercedes-Benz jsou tou pravou volbou.