Mercedes-Benz

Bezpečnost a komfort

Vozy Mercedes-Benz představují ideální řešení pro podnikání firmy díky kombinaci nejlepší možné ochrany a komfortu při řízení, které podporuje výkon a hospodárnost.

Prevence, ochrana a reakce. To jsou tři pilíře integrovaného bezpečnostního principu firmy Mercedes-Benz. Bohatá standardní výbava vozů Mercedes-Benz neznamená pro řidiče pouze větší bezpečnost, ale i větší pohodlí a pocit bezpečí.

Integrovaná bezpečnost:

Řidiči vozidel značky Mercedes-Benz mají k dispozici řadu standardních a doplňkových bezpečnostních prvků. Naše vozidla jsou vybavena systémy "Intelligent Drive". Ty mohou například podpořit při automatickém dodržování vzdálenosti od vpředu jedoucího vozidla, nebo, v případě potřeby, vozidlo dokonce automaticky přibrzdit.

V souladu s filozofií bezpečnosti značky Mercedes-Benz vozidlo poskytuje preventivní varování, v nebezpečných situacích mohou reagovat rychleji na hrozící nebezpečí a v případě nehody jsou vhodně chráněni.

STANDARDNÍ BEZPEČNOSTNÍ PRVKY

Asistent sledování bdělosti

Mikrospánek je častou příčinou dopravních nehod, a to především při delších cestách v noci. ASISTENT SLEDOVÁNÍ BDĚLOSTI, vyvinutý firmou Mercedes-Benz, umí pomocí čidel rozpoznat únavu řidiče a vydá varování, že v zájmu bezpečnosti nastal čas na krátkou přestávku.

Aktivní brzdový asistent a Brzdy PRE-SAFE

Inovativní brzdy PRE-SAFE reagují v případě, že rozpoznají nebezpečí srážky s vozidlem jedoucím vpředu, a to prostřednictvím vizuálního i zvukového signálu. Pokud řidič na varování nereaguje, systém vydá druhé varování a brzdy začnou snižovat rychlost vozidla. V naléhavých situacích mohou brzdy provést i nouzové zastavení vozidla.

Systém PARKTRONIC

Tento systém usnadňuje parkování a manévrování s vozidlem. Aktivní parkovací asistent ukáže řidiči dostatečně velké parkovací místo a aktivními zásahy do řízení mu pomůže bezpečně zaparkovat.

DOPLŇKOVÉ BEZPEČNOSTNÍ PRVKY

MULTIBEAM

Světlomety MULTIBEAM LED vypočítají během tisíciny sekundy ideální světelný obraz a osvětlí vozovku precizně a jasně. Tak rozpoznáte nebezpečí ještě rychleji. Špičkový světelný výkon bez oslnění ostatních vozidel: také to zvyšuje bezpečnost. Navíc je barva osvětlení podobná dennímu světlu šetrná k Vašim očím a udržuje koncentraci.

Sada jízdních asistentů PLUS

  • aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC vč. rozšířeného automatického opětovného rozjezdu v dopravní zácpě vč. přizpůsobení rychlosti podle profilu trasy vč. aktivního asistenta rychlostního omezení
  • aktivní asistent řízení vč. varování při uvolnění volantu vč. aktivního asistenta nouzového zastavení
  • aktivní asistent pro změnu jízdního pruhu
  • aktivní asistent jízdy v pruzích
  • aktivní asistent sledování mrtvého úhlu
  • aktivní brzdový asistent s funkcí pro bezpečný průjezd křižovatkou vč. funkce nouzové brzdy na konci dopravní zácpy vč. asistenta řízení s funkcí vyhýbacího manévru
  • PRE-SAFE® PLUS

4MATIC – pohon všech kol

Systém 4MATIC nabízí daleko více než standardní pohon všech kol. Umožní vám jet v jakémkoliv terénu, po jakémkoliv povrchu a spolehlivě vás podpoří v každé jízdní situaci.

Vyšší komfort zlepšuje výkon

Při každodenním ježdění nebo na dlouhých trasách představuje příjemné prostředí velkou výhodu.Vyšší komfort přispívá k celkovému dobrému pocitu řidiče a podporuje jeho soustředění a výkon. V každém vozidle značky Mercedes je mnoho dokonale sladěných opatření, která podporují dobrou kondici a bezpečnost řidiče a pomáhají mu udržovat za volantem duševní i fyzickou svěžest.

S Mercedes-Benz connect business spravují manažeři vozových parků a podnikatelé (fyzické osoby) svá vozidla na základě okamžitých hodnot a mají tak možnost optimalizovat stávající procesy. Navíc mohou četné asistenční a komfortní prvky aktivně podporovat řidiče a výrazně mu ulehčit činnost.

MBUX

Systém MBUX (Mercedes-Benz User Experience) za Vás nemůže řídit, ale v maximální míře Vám řízení zpříjemní. Díky umělé

inteligenci je systém schopný samostatného učení a v průběhu času se stále lépe a lépe přizpůsobuje řidiči. Díky inteligentnímu systému ovládání hlasem LINGUATRONIC se spolu můžete bavit téměř stejně jako se svým dobrým přítelem.

Navigace
 

S přispěním moderních technologíí je mnohem snažší dosáhnout podnikatelských cílů. Mercedes-Benz vám nabízí navigační systémy s rozšířenou realitou a nezbytné cestovní informace k tomu, abyste rychle, bezpečně a pohodlně dojeli do svého cíle.

Pohodlné sedadlo

Komfort podporuje lepší výkon, a proto prošlo sedadlo řidiče mnoha změnami, jde např. o vyhřívání, klimatizaci sedadla a aktivní ortopedická sedadla.

VZDUCHOVÝ PODVOZEK

ABC – Air Body Control

Systém Active Body Control (ABC) se stabilizací při bočním větru umožňuje prvotřídní jízdní vlastnosti bez snížení komfortu prostřednictvím kombinace aktivního odpružení a pasivního tlumení.

AIRMATIC

Systém vzduchového odpružení v kombinaci s plynulou regulací tlumení zajišťuje jízdní komfort a dynamiku na velmi vysoké úrovni. Tlumení se na každém kole přizpůsobuje aktuální jízdní situaci a podle přání může být nastavení komfortní nebo sportovní.

E-ABC

E-Active Body Control reaguje na pohyby jednotlivých kol a zcela nezávisle uzpůsobuje tuhost tlumičů a vzduchových pružin na jednotlivých kolech. Spolu s tím se umí do zatáček naklonit. Pomocí dvojicí kamer, které monitorují povrch před autem se dokáže aktivní podvozek na základě analýzy obrazu v předstihu připravit na blížící se nerovnosti.