Mercedes-Benz

Služby CEBIA - OCIS

S. & W. Automobily jsou oprávněni pro systém Cebia provádět:

VINFOTO - fotodokumentace a klasifikace stop poškození motorových vozidel

S. & W. Automobily jsou oprávněni pořizovat fotodokumentaci a klasifikaci stop poškození motorových vozidel Vašeho nového či staršího vozu  v rámci OCIS.

Přijeďte pro zařazení Vašeho nového či staršího vozu OCIS-Cebia pro lepší ochranu Vašeho automobilu do S. & W. Automobily v Jenišově u Karlových Varů, Daimlerova 202, tel. 353 447 800.

ZNAČENÍ SKEL - POPIS SLUŽEB

Automobilová kriminalita je stále ožehavým tématem a patří k jedné z nejzávažnějších forem majetkové trestné činnosti. Chcete snížit pravděpodobnost odcizení Vašeho vozidla o 96%? Máme pro Vás jednoduché, efektivní a dostupné řešení v podobě značení skel.
Navíc u některých pojišťoven získáte slevy na pojistném.

Co je značení oken?
 • Pískování nebo leptání kódu na autoskla
 • Cílem je vybavit vozidlo neodstranitelným kódem na sklech a odradit zloděje od krádeže (upozornění: neodstranitelný je jen vypískovaný kód, vyleptaný lze odstranit)
 • Instalace na více než 500 Autorizovaných Pracovištích Cebia v celé ČR
 • Registrace vozidla v mezinárodním informačním Systému OCIS
 • Navíc u některých pojišťoven slevy na pojistném až 10 %

Cebia nabízí 3 varianty značení skel Vašeho vozidla. Rozdíly v jednotlivých způsobech spočívají jednak v rychlosti realizace a účinnosti ochrany vozidla.

Systém SBZ OCIS (Systém Bezpečnostního Značení OCIS) - profesionální okamžité provedení v servisu S. & W. Automobily
 • provádí se technologií pískování, používá pro označení vozidla speciální kód Cebia, který byl vyvinut v roce 1991 ve spolupráci s Policií ČR, kód obsahuje 7 alfanumerických znaků
 • lze realizovat okamžitě a na počkání v síti Autorizovaných Pracovišť Cebia (v blízkosti Vašeho bydliště)
Systém EUROVIN OCIS - profesionální provedení v servisu S. & W. Automobily s objednáním šablon předem
 • provádí se technologií pískování, používá pro označení vozidla identifikační číslo karoserie vozidla - VIN
 • před montáží je nutné objednat výrobu šablon dle VIN konkrétního vozidla.
Systém SOZ OCIS (Systém Ochranného Značení OCIS) - domácí provedení 
s objednáním šablon předem
 • provádí se technologií leptání, používá pro označení vozidla identifikační číslo karoserie vozidla - VIN
 • před montáží je nutné objednat výrobu šablon dle VIN konkrétního vozidla
 • tento způsob značení si můžete provést i sami doma – zašleme Vám soupravu SOZ OCIS a návod
ZNAČENÍ OKEN - DALŠÍ SLUŽBY
Jaké další služby Vám poskytuje systém značení skel?
 • Nedílnou součástí značení oken je registrace vozidla v mezinárodním informačním Systému OCIS, který slouží mimo jiné policii a privátním organizacím pro identifikaci označených vozidel nejen v ČR, ale zvláště pak v zahraničí
 • Součástí registrace vozidla v Systému OCIS je služba FLEX, která poskytuje majiteli vozidla pokrádežový servis pracoviště HelpDesk OCIS v případě odcizení vozidla - například dopravu nalezeného vozidla ze zahraničí
 • Cena dopravy odcizených vozidel nalezených mimo republiku je často tak drahá, že řadě motoristů znemožňuje navrácení vozidla. A právě tato doprava vozidla zpět do ČR je klientům Cebia, kteří využívají službu FLEX, plně hrazena
 • HelpDesk OCIS přijímá po celých 24 hodin denně informace o pohřešovaných vozidlech, zavádí je do informačního Systému OCIS a zpřístupňuje tyto informace pro většinu evropských zemí

Proč je důležité nechat označit skla Vašeho automobilu?

Cebia jako první, v roce 1991, zavedla v ČR systém bezpečnostního značení automobilových oken kódem SBZ OCIS, který byl vyvinut ve spolupráci s Policií ČR.
Základní myšlenka preventivní ochrany vozidla před krádeží pomocí značení oken automobilů je velmi jednoduchá - principem je faktické znehodnocení vozidla pro zloděje. Každý, kdo musel z jakékoli příčiny přesklít celý automobil ví, že to přišlo minimálně na 20, ale u dražších vozidel až na 100 tisíc korun. O tyto peníze zloděj nutně přichází, pokud odcizí vozidlo s označenými okny. Další ztrácí při samotném prodeji. Okna každého automobilu jsou totiž označena homologační značkou, která obsahuje datum jeho výroby - v drtivé většině případů odpovídající roku výroby vozidla. Pokud např. zloděj dnes odcizí vozidlo značky Škoda Octavia roku výroby 2000 (na všech oknech takového automobilu je v homologační značce uveden rok výroby skla - rok 2000) s označenými okny kódem, musí taková okna pro legalizaci odcizeného vozu v ČR vyměnit. Zloděj bude muset sehnat nejen kompletní sadu oken, ale konkrétně oken roku výroby 2000 - a to není snadný úkol. Zloděj většinou nemá jinou možnost, nežli provést výměnu oken za zcela nová (tj. s jiným rokem výroby). Takovou záměnu však odhalí prakticky každý automechanik a může znamenat pouze dvě věci, buď bylo vozidlo v minulosti hodně havarované, nebo je odcizené. V obou případech je cena prodávaného vozu hluboko pod běžnou cenou a pro zloděje nezajímavá.

ZNAČENÍ OKEN - POSTUP

Postup při značení oken v Autorizovaném Pracovišti Cebia
Registrace údajů o vozidle do Systému OCIS
Vystavení "OSVĚDČENÍ o registraci údajů o vozidle do Systému OCIS" a plastové Identifikační karty OCIS dle technického průkazu.

Přijeďte pro certifikované pořízení fotodokumentace a klasifikaci stop poškození motorových vozidel Vašeho nového či staršího vozu  v rámci OCIS-Cebia pro lepší ochranu Vašeho automobilu do S. & W. Automobily v Jenišově u Karlových Varů, Daimlerova 202, tel. 353 447 800.

Soubory ke stažení